Hızlı Kilo Verme Taktikleri

Paylaş
 

Hızla kilo vermek istiyorsunuz ama… Mucize diyetler, mucizevi içecekler, şok diyet reçeteleri kafanızı mı karıştırıyor. Sosyal medyanın her yerinden fışkırırcasına önümüze çıkan bu reçeteleri bilinçsizce uygulamadan ve hastalanmadan önce sizin için seçtiğimiz hızla zayıflama tüyolarına göz atabilirsiniz.

Her şeyden önce bizim önereceğimiz hızlı kilo verme taktiği de dahil hiçbir hızlı kilo verme yöntemini uzun uzadıya kullanmamalısınız. Yoksa vücudunuz iflas edebilir. Kısacası işe bu keskin uygulamayla başlayarak ilerleyen haftalar da soft diyet programlarına dönebilirsiniz.

Önereceğimiz yöntemle vücuttaki insülin seviyesi düşürülüyor yanı sıra suda depolanmış karbonhidratlar atılıyor. Yani vücutta tutulan glikojen formlu karbonhidratlar yaklaşık 1-1,5 kilodayken 300 – 500 grama kadar düşürülüyor. Yanı sıra insülin seviyesi azaltılarak böbreklerden yüklü sodyum ödemi atılıyor. Eksilen vücut yağı, alınan su sayesinde giderek atılıyor. O zaman hızlı kilo verme taktikleri ne başlıyoruz.

Hızlı Kilo Vermedeki Önemli Adımlar

Yapmanız gereken şey daha planlı ve sürdürülebilir bir beslenme programı uygulayarak kiloların geri gelmesini engellemek olmalı.

1- hafta boyunca düşük karbonhidratlı beslenin böylece vücut ödem atılarak şişkinlik azalacaktır. Yani bir hafta boyunca nişastalı yiyecekler ile şeker tüketmemelisiniz. Sebzeler, yumurta, az yağlı et – balık tüketmelisiniz.

2- Sağlıksız,  işlenmiş abur cuburlardan uzak durun. Tahıldan zengin, lifli gıdalar tüketin.

3- Yiyeceklerinizi tartın, atıştırmayın, sadece sofrada öğün zamanlarında beslenin.

4- Öğünlerinizde tabağınızı bolca sebzeyle doldurun

5- Kalorili gazoz ya da kola gibi içeceklerden uzak durun, sıfır kalori-şekersiz çay, yeşil çay kahve ayran, limonlu su ya da maden suyu tüketin.

6- Yüksek yoğunluklu ve tekrarlı (HIIT) egzersizleri yapın, ağırlık kaldırın bunun gibi direnç egzersizlerine yönelin. Dilerseniz aerobik bile yapabilirsiniz.

  • sprint /sürat koşusu + 40 saniye dinlenme,
  • 225 saniye sprint ve 30 saniye dinlenme,
  • 210 saniye sprint ve 60 saniye dinlenme,
  • 200 saniye sprint ve 20 saniye dinlenme tarzında metabolizmayı şaşırtıcı egzersizler yapın.
Bu yazı 397 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.