Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Paylaş
 

Estetik olarak güzel görünmek isteyen bayanların en çok uğraştıkları yerlerden birisidir saçları. Saçlarının zarar görmesi, aşırı uzaması veya uzunluktan sıkılmaları durumunda kestirmeyi tercih ederler. Belirli bir zaman sonra ise uzamadığından şikayet ederek, hızlı saç uzatma yöntemleri ile ilgili araştırmalar yapmaya başlanır. İşte şimdi size bu yazımızda hızlı saç uzatma yöntemleri arasında yer alan pratik ve doğal yöntemlerden söz edeceğiz.

Saçlarınızın kırıklarını aldırmak, saç kremini diplere uygulamamak, şekillendiricilerden uzak durmak, beslenmeye dikkat etmek ve bitkisel yağları kullanmak bu önerilerimiz arasında ilk sırada yer alacaktır.

Son olarak belirttiğimiz bitkisel yağlardan hangilerini kullanabileceğinize bir bakalım.

  • Çam terebentin yağı, badem yağını, susam yağını ve fındık yağını birer damla damlatarak, saçlarınız için uzamayı hızlandıracak olan formülü hemen hazırlayabilirsiniz.
  • Hindistan yağını da tek olarak kullanabilir ve yine saçlarınızın uzamasını hızlandırabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatan Kür

  • Yarım su bardağı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı maydanoz tohumu yağı
  • 1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağı
  • 1 tatlı kaşığı keten tohumu yağı
  • 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı

Hazırlanışı: Listede yer alan malzemeleri karıştırarak doğal kür elde edeceksiniz.

Uygulanışı: Hazırladığımız karışımı saç diplerine masaj yaparak uygulayın ve saçlarınızı havluyla sarıp 2 saat bekletin. 2 saat sonra saçlarınızı yıkayıp temizleyebilirsiniz. Bu kürü haftada 1 kere düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

İşte sizlere saçlarınız için muhteşem formülleri vermiş olup, kullanabileceğiniz bitkisel yağlardan söz ettik. Sizler de aktarlardan bu yağları temin ederek hızlı saç uzatma yöntemlerinizi hazırlayabilirsiniz. Üstelik hiç zorlanmadan bulacağınız malzemeler sayesinde evde pratik olarak saç maskelerinizi hazırlayabilirsiniz.

Bu yazı 1646 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.