Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Tırnaklarınız geç uzuyor ve bu durumdan rahatsızsanız yazımıza bir göz atın. Sizin için tırnak uzatma yöntemlerini araştırdık.

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Önemli olan ilk nokta beslenmedir. Beslenmenize yeteri kadar dikkat etmiyorsanız tırnaklarınız da beslenemeyecek ve uzamaları yavaş olacaktır. Protein, mineral ve vitamin alımınıza dikkat etmelisiniz. Çünkü tırnak yapısını oluşturan keratin, yediğimiz besinlerden aldığımız kalsiyum, demir gibi temel besin maddelerine ihtiyaç duyar. Tırnaklarınız hızlı uzasa bile bu besinler eksik olduğunda tırnaklarınız güçsüz olacağı için kolayca kırılacaktır. Beslenmenin yanında bol bol su içmeniz de gereklidir.

Tırnak Uzatma Kürünün Tarifi

Geniş bir kabın içerisine biraz ılık su koyun. Bu suyun içine 1 yemek kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı sirke ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin. Ellerinizi bu suyun içine koyun ve zamanınızın olduğu kadar bekletin. Bu kürü düzenli olarak her akşam yapın. Ayrıca sadece içine eklediğiniz malzemeleri artırarak ayaklarınız için de bu kürü kullanabilirsiniz. Böylece tırnaklarınız güçlenecek ve hızla uzamaya başlayacaktır.

  • Tırnaklarınızı limonla ovmak da uzamalarına yardımcı olur.
  • Badem yağı tırnaklarınızı besler ve uzamalarını sağlar.
  • Özel el kremleri kullanmak da size fayda sağlar.
  • Tırnakların kesilme biçimi de önemlidir. Tırnakları yuvarlak kesip yuvarlak törpülemek gerekir.
  • Ayrıca ojenizi iki veya üç günde bir yenilemeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir

Evde Kolay Manikür Nasıl Yapılır?

Sağlıklı el ve tırnaklar için evde manikür yapmakta bir tercihtir. Kuaförlerdeki malzemeler ve diğer kimyasallara ihtiyaç olmadan …

3 Yorumlar

  1. Gerçekten mükemmel teknikler. Tırnak bakımına çok fazla özen gösteren birisiyim ve oldukçşa iyi bir unsura değinmişsiniz.

  2. Arkadaşlar bu tırnaklar üzerinde çıkan beyaz lekeler oluyor. Hastalık belirtisi olabiliyormuş galiba. Bilgisi olan var mı acaba? Bende çok fazla oluyor. Ojeyle kapatıyorum valla 🙂

  3. Çok narin tırnakların olduğu için ne yaptıysam olmadı. Bu tür yöntemleri de denedim. Farklı bir yöntem bilen var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.