Hurma Diyeti

Paylaş
 

Lif oranı oldukça yüksek olan hurma, uzun süre tok tutucu etkiye sahip bir besindir. Ayrıca içeriğinde bulunan fibrin sayesinde, kabızlık ve hazımsızlık sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Özellikle kilo vermek isteyenlerin rahatlıkla tercih edebileceği sağlıklı besinlerden biri olan hurma, kilo sorununu gözle görülür şekilde gidermektedir. Bunun için yapılması gereken şey, hurma diyeti adı verilen diyeti uygulamaktır. Bu makalemizde Ender Saraç’ın önerdiği 1 haftada 5 kilo verdiren hurma diyetinden bahsedeceğiz.

Hurma Diyeti Listesi

Listeyi vermeden önce belirtilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Hurma diyetinin yapılacağı süre 7 günü geçmemelidir. Ayrıca gün içinde tüketeceğiniz toplam 21 adet hurmayı bir gün önceden iki bölerek suda bekletirseniz, diyetinize daha fazla etki sağlayacaktır.

Sabah Kahvaltısı

  • 1 Kase yoğurt ve 7 tane hurma

Öğle Yemeği

  • 1 Kase yoğurt ve 7 tane hurma

Akşam Yemeği

  • 1 Kase yoğurt ve 7 tane hurma

Hurma Diyeti Hakkında Bilgiler

Hurmanın kilo verici etkisini hissederken, gönüllerin de rahat olması önemli. Bu yüzden hurma diyeti hakkında birkaç detayı bilmek gerekiyor. Hurma diyetini yapacağınız süre boyunca, günde 21 adet hurma tüketebilirsiniz. Bunun üzerine çıkmamanız önerilmektedir. Ayrıca kalsiyum oranı yüksek besinlerden biri olan yoğurt, hurma diyeti boyunca kemiklerinizi koruyup, erimesine engel olacaktır. Hurma diyetini yapacağınız 7 gün boyunca, bol su içmeye özen göstermeniz önemli bir faktördür. İçeceğiniz bol su sayesinde, hurma diyetinin etkisini arttırmış olacaksınız. Bu nedenle gün içinde gereken miktarda (en az 2.5 lt) su içmeyi ihmal etmeyiniz.

Bu yazı 627 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.