Hurma Diyeti

Lif oranı oldukça yüksek olan hurma, uzun süre tok tutucu etkiye sahip bir besindir. Ayrıca içeriğinde bulunan fibrin sayesinde, kabızlık ve hazımsızlık sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Özellikle kilo vermek isteyenlerin rahatlıkla tercih edebileceği sağlıklı besinlerden biri olan hurma, kilo sorununu gözle görülür şekilde gidermektedir. Bunun için yapılması gereken şey, hurma diyeti adı verilen diyeti uygulamaktır. Bu makalemizde Ender Saraç’ın önerdiği 1 haftada 5 kilo verdiren hurma diyetinden bahsedeceğiz.

Hurma Diyeti Listesi

Listeyi vermeden önce belirtilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Hurma diyetinin yapılacağı süre 7 günü geçmemelidir. Ayrıca gün içinde tüketeceğiniz toplam 21 adet hurmayı bir gün önceden iki bölerek suda bekletirseniz, diyetinize daha fazla etki sağlayacaktır.

Sabah Kahvaltısı

  • 1 Kase yoğurt ve 7 tane hurma

Öğle Yemeği

  • 1 Kase yoğurt ve 7 tane hurma

Akşam Yemeği

  • 1 Kase yoğurt ve 7 tane hurma

Hurma Diyeti Hakkında Bilgiler

Hurmanın kilo verici etkisini hissederken, gönüllerin de rahat olması önemli. Bu yüzden hurma diyeti hakkında birkaç detayı bilmek gerekiyor. Hurma diyetini yapacağınız süre boyunca, günde 21 adet hurma tüketebilirsiniz. Bunun üzerine çıkmamanız önerilmektedir. Ayrıca kalsiyum oranı yüksek besinlerden biri olan yoğurt, hurma diyeti boyunca kemiklerinizi koruyup, erimesine engel olacaktır. Hurma diyetini yapacağınız 7 gün boyunca, bol su içmeye özen göstermeniz önemli bir faktördür. İçeceğiniz bol su sayesinde, hurma diyetinin etkisini arttırmış olacaksınız. Bu nedenle gün içinde gereken miktarda (en az 2.5 lt) su içmeyi ihmal etmeyiniz.

İlginizi Çekebilir

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama kesinlikle insanların kilosunu azaltmaya yönelik bir eylem değildir. Yani karın, basen ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.