Hydrafacial Cilt Bakımı Hakkında Merak Edilenler

Sağlıklı ve ışıldayan bir cilt herkesin hayalidir. Bu cilt görünümüne sahip olmak için birçok cilt bakım yöntemi mevcuttur. Hydrafacial cilt bakımı da en etkili ve çözüm odaklı olan cilt bakım yöntemlerinden biridir. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen bu yöntem ile cildin hem daha genç hem de daha sağlıklı görünmesi hedeflenmekte ve sağlanmaktadır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Dünya üzerinde oldukça popüler olan hydrafacial cilt bakımı oldukça yeni ve etkili bir teknoloji ile cildin sağlıklı görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır. Bu yöntem ile cilt üzerindeki mimik çizgisi olarak ifade edilen ince çizgilerle, kırışıklık görünümü ile ölü dokularla, sivilce ve aknelerle, leke görünümü ile mücadele edilir. Hydrafacial yöntemi cilt bakımında var olan aşamaları tek bir seansa toplayan ve bu yöntemleri cildi tahriş etmeden yapan bir bakım yöntemidir.

Hydrafacial Nasıl Uygulanmaktadır?

Hydrafacial cilt bakımı konusunda en çok merak edilen bir soru da nasıl uygulandığıdır. Özellikle ağrı veya acı olup olmadığı çok fazla merak edilir. Bu nedenle öncelikle bu işlemde herhangi bir ağrı veya acı hissedilmediğini belirtmek gerekmektedir. Tahrişe sebep olan birçok cilt bakım yöntemine göre hydrafacial oldukça kolay uygulanan ve ciltte tahriş oluşturmayan bir yöntemdir.

Uygulamada ilk adım cildin ölü dokulardan, kir ve sebumdan arındırılmasıdır. Uygulama yapılacak kişinin cilt tipine en uygun temizleme solüsyonu seçilir ve cilt arındırılma işlemi gerçekleştirilir. Leke, sivilce izi, büyük gözenek sorunu olan kişilerde cildin tahriş olmasına neden olmadan cilt üstündeki sağlıksız görünüme sebep olan dokuya işlem yapılır. Bu aşamada solüsyon uygulanarak vakum sistemi ile cildi kaplayan doku ciltten arındırılır. Aslında yapılan uygulama profesyonel bir peeling işlemidir. Bu sayede gözenekler açılır, cilt yüzeyi yumuşar ve cildi besleyecek bakım uygulamaları için sağlıklı bir zemin hazırlanmış olur.

Hydrafacial cilt bakımı için bir sonraki adım ise işlem yapılacak kişinin cilt sorunlarına göre uygulanması gereken serum seçimi ve kullanımıdır. Bu sayede cilt nemlendirilir ve beslenir. Cilde uygulanan hyalüronik asit ile cilt ihtiyacı olan nem desteğini sağlanmış olur. Aynı zamanda yağlı ciltler içinde sebum dengeleyici ve cilt besleyici serum uygulamaları yapılır. Radyofrekans etkili başlığı sayesinde cilt tipine uygun olarak seçilen serum, cilde uygulanır. Etkili bir şekilde cilt tarafında emilmesi sağlanır. Uygulanan serum yoğun peptit, hyalüronik asit ve antioksidanlar içeriği sayesinde ciltteki kolajen yapının harekete geçmesi sağlanır.

En son aşamada şoklama ve LED terapisi uygulanır. Bu sayede cilt dokusunun sıkılaşması sağlanır. Cilt dokusu uyarılarak gözeneklerin toparlanması ve küçülmesi uygulamanın sağladıkları faydalar arasındadır. Şok uygulaması sayesinde bir önceki aşamalarda cilde uygulanan serumların cilde hapsolması ve maksimum fayda vermesi sağlanır. Bu sayede hydrafacial bakımının etkisi uzun bir süre cilt üzerinde etkisini gösterir. Hydrafacial cilt bakımı ile cilt tahriş olmadan kolay ve zahmetsiz bir şekilde uzun süre sağlıklı bir görünüm kazanmış olur.

Hydrafacial İşleminin Cilt Üzerindeki Etkisi

Günümüzde çevresel faktörler, kirlilik, stres, makyaj, yetersiz cilt bakımı ve temizliği, akne sorunları, lekeye eğilimli bir cildi sahip olmak, güneşlenmek gibi birçok sebepten dolayı cildimiz sağlıklı görünümünü kaybeder. Yorgun ve sağlıksız bir cilt görünümü, cildin bakıma muhtaç olduğunun en büyük belirtisidir. Kişinin solgun ve hasta görünmesine dahi sebep olan sağlıksız cilt hydrafacial cilt bakımı ile ihtiyacı olan neme ve bakıma ulaşabilir.

Cildin sağlıksız görünmesinin ve aknelerin oluşumunun en başında gözeneklerin tıkanması gelir. Gözeneklerin tıkanması demek cilt üzerinde kirin birikmesi ve cildin nefes alamaması anlamına gelir. Bu nedenle siyah noktalar ve akne sorunları gibi problemler yaşanmaya başlar. Hydrafacial işlemi gözeneklerin açılmasını sağlayarak cilde nefes aldırır.

Cildin kırışıklık görünümü ve ince çizgilerin oluşumunun sadece yaş almaktan kaynaklandığı sanılmaktadır. Daha genç yaşlarda bile bu tarz sorunlar görülmektedir. Bunun nedeni cildin kolajen dokusunun bozulmasıdır. Bu durumda böyle bir görünüm kazanmaya başlayan cildin peptit, antioksidan ve nem ihtiyacı karşılanmalıdır. Cilt dokusunun kendisini kısa sürede toplamasını sağlayan hydrafacial cilt bakımı yaşlanma karşıtı bir uygulamadır.

Cilt dokusu çok hassas olan kişiler genellikle cilt bakımı yaptıracakları zaman oldukça tedirgin olurlar. Ciltlerinin tahriş olması daha kolay olduğu için cilt bakımı konusunda tedirginlik yaşayabilirler. Ancak hydrafacial uygulaması tahrişe neden olmayan bir uygulamadır. Ayrıca tüm solüsyonlar kişinin cilt tipine göre belirlenir. Herkese aynı aşamalar uygulanmaz ve cildin ihtiyacına göre hareket edilir. Bu şekilde hem cilt tahriş olmaz hem de cilt bakımından yüksek verim elde edilmiş olur.

Hydrafacial cilt bakımı kullanılan yüksek teknoloji ürünler ve serumlar sayesinde uzun süreli etki gösterir. Cilt, hydrafacial uygulaması sonrası hijyene dikkat edildiği ve kişisel bakıma özen gösterildiği süre boyunca sağlıklı görünümünü korumaya devam eder. Önemli olan doğru bir merkezde, cilt yapısını tanıyan ve uygulamaları doğru bir şekilde yapacak uzmanlar tarafından bu işlemlerin yapılmasıdır.

Hydrafacial işlemi ile yarım saatten kısa bir sürede cilt üzerinde net bir şekilde görülebilecek etki sağlanır. Cilt parlak, canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Güneş kaynaklı veya sivilce kaynaklı lekeler, gözenek görünümü, mimik çizgileri ve kırışık görünümleri üzerinde kısa sürede etkili bir şekilde fayda sağlanır.

Hydrafacial Uygulamasının Avantajları

Hydrafacial cilt bakımı uygulamasının tercih edilmesini sağlayacak birçok avantajı mevcuttur. Bunları şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Her cilt tipinde kullanıma uygundur.
 • Her yaş tipine kolaylıkla uygulanabilir.
 • Ağrı veya acı hissedilmesine neden olmaz.
 • Hızlı ve kolay bir işlemdir.
 • Cildin tahriş olmasına neden olmaz.
 • Cildi nemlendirir.
 • Cildin elastikiyet özelliğini artmasını sağlar.
 • Geniş gözenek sorunu olan kişilerde gözeneklerin küçülmesini sağlar.
 • Sivilce, siyah nokta ve aknelerin ciltten temizlenmesini sağlar.
 • Mimik çizgileri olan ince çizgilerin ve kırışıklık görünümünün azalmasına etki gösterir.
 • Cilt tonu eşitsizliklerinin giderilmesini sağlar.
 • Cildin pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar.

https://www.floraklinik.com/hydrafacial-cilt-bakimi-fiyati/

İlginizi Çekebilir

yağlı ciltler için doğal tonikler

Yağlı Ciltler İçin Doğal Tonikler

Yağlı bir cildiniz varsa ve cildinize kimyasal tonikler kullanmak istemiyorsanız, cildinizin daha az parlaması ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.