Imex Krem

Paylaş
 

Imex Krem Nedir?

Imex krem; sivilceler için kullanılan, antibiyotik etkili bir tedavi aracıdır. Kıvamı ve yapısı itibariyle fondötene benzemektedir. Ayrıca kremin kapatıcı özelliği de bulunmaktadır. Kremin içeriğinde tetraksilin hidroklorid adlı aktif bir madde bulunmaktadır.

Imex Krem Nelere İyi Geliyor?

Krem, ciltte oluşan sivilcelerin içerisine nüfus ederek, iltihabı kurutur. Bu sayede sivilceler daha oluşma aşamasındayken yok olur. Ayrıca Imex krem; siyah noktaları yok etmek, akne oluşumunu engellemek amacı ile de kullanılmaktadır.

Imex Krem Nasıl Kullanılır?

Imex krem kullanılmadan önce cilt çok iyi şekilde temizlenmelidir. Çünkü temiz bir cilde yapılacak uygulama her zaman daha iyi sonuçlar verir. Ardından sivilceli bölgeye sanki fondöten sürüyormuş gibi az miktarda Imex krem uygulanır. Bu uygulama her gece yatmadan önce mutlaka tekrarlanmalıdır. Ancak Imex, antibiyotik etkili bir krem olduğu için, her gece aynı saate uygulamanız çok önemlidir.

Imex kremi 14 gün boyunca kullanmanızın ardından 7 gün ara vermelisiniz. Ayrıca verdiğiniz ara sırasında kesinlikle başka bir sivilce ilacı kullanmamalısınız. Verdiğiniz 7 gün aranın ardından kremi kullanmaya devam edebilirsiniz.

imex sivilce kremi

Imex Krem Kullanılırken Bilinmesi Gerekenler 

Imex krem, sivilce tedavisinde kullanılan oldukça etkili bir kremdir. Ancak bu kremi kullanırken bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan birisi de kremin bıkmadan kullanılmaya devam edilmesidir. Çünkü herkes ilacın etkisini hemen göremeyebilir. Böyle durumlarda sabretmeli ve kremi kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında, kremi kullandığınız dönem süresince güneş ışığına maruz kalmamaya özen göstermeniz, cildinizi korumanız açısından oldukça önemlidir.

Imex kremin etki gösterme süresi, cilt yapısına ve bünyeye göre değişir. Ancak genel olarak 1 ay içerisinde etki etmesi beklenir. Ancak bu süre içerisinde cildinizde herhangi bir iyileşme göremiyorsanız, doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Imex Kremin Yan Etkileri

Her sivilce kreminde olduğu gibi, Imex krem kullanımı sırasında da yan etkiler görülebilir. Bu yan etkileri şöyle sıralayabiliriz:

  • Ağrı
  • Ciltte şişlik ve kızarıklıklar
  • Ciltte kuruluk
  • Özellikle saç köklerinde olmak üzere cilt renginde açılma

Imex Krem Fiyatı

Ağırlığı 20 gr olan imex krem fiyatı 2018 yılı itibariyle 28,31 TL dir.

Bu yazı 3115 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.