İnci Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

İnci tozu maskesinin cilde en önemli faydası cildin daha çok aydınlanmasına ve parlak bir görünüme kavuşturmasını sağlamasıdır. Bunun yanında ayrıca ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde ve cilde botoks etkisi yaratması gibi mucizevi bir cilt maskesi türüdür. İnci tozu maskesi sayesinde cildinizin canlılığını uzun süre koruyabilirsiniz. Sizler için 3 adet inci tozu maskesi tarifi hazırladık.

 

 

İnci Tozu Maskesi Tarifleri

Normal İnci Tozu Maskesi Nasıl Yapılır

  • Yarım kadar yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı kadar inci tozu

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz inci tozu ve yumurta akını ufak bir kap içerisinde kıvamını alıncaya dek karıştırın. Daha sonra elde etmiş olduğunuz karışımı yüzünüze sürdükten sonra 15-20 dakika kadar bekletmeye alın. Düzenli bir şekilde sürekli olarak uygulanan bu maske sayesinde yüzünüzde botoks etkisi yarattığını fark edeceksiniz.

Ann Yvette İnci Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

  • 1 Tatlı kaşığı kadar zeytinyağı
  • Yeteri Kadar Ann Yvette İnci Tozu

Hazırlanışı ve Uygulanışı
İnci tozu maskeleri arasında en çok tercih edilen Ann Yvette inci tozu marka değeri kazanmış bir inci tozu çeşididir. Çoğu bayan arasında marka değeri kazanmış bu inci tozu en çok tercih edilenidir. Hazırlanışı ise oldukça basittir. Temin etmiş olduğunuz Ann Yvette inci tozundan bir tatlı kaşığı kadar alarak ve zeytinyağını ufak bir kap içerisinde kıvamını alıncaya dek karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize iyice sürün ve 15-20 dakika kadar bekletin. Daha sonra sürmüş olduğunuz karışımı cildinizden arındırarak ılık su ile yıkayın ve hemen ardından nemlendirin. 2 defa uygulayacağınız bu maske tarifinden sonra cildinizin daha parlak ve berrak bir görünüme geldiğini göreceksiniz.

Sütlü İnci Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

  • 1 Tatlı kaşığı kadar süt
  • 1 Çay kaşığı kadar inci tozu

Hazırlanışı ve uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz sütü ve inci tozunu ufak bir kap içerisinde kıvamını alıncaya dek karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı oval hareketler eşliğinde cildinize iyice sürdükten sonra 20-25 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra yüzünüzden arındırın. Tarifini sunduğumuz bu maskeyi 6 hafta kadar kullanmanız halinde cildinizdeki ciddi değişimin farkına varacaksınız.

İlginizi Çekebilir

Karbonat Maskesi Tarifleri

İçeriğinde zararlı bileşen bulunmayan ve cilt sağlığı açısından birçok faydası olduğu bilinen karbonat, yapacağınız basit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.