İpek Kese

Kese, güzellik ve bakım için cildinize en büyük yatırımı yaptığınız ve vazgeçilmez bir yöntem olarak bilinmektedir. Geçmişten günümüze kesenin kültürümüzdeki yerini ve mucizevi etkilerini bilmeyen yoktur. Farklı materyallerden üretilen ve hamamlarda kullanılan keseler ile başlayan keselenme işlemi yerini ipek keselerin kalitesiyle evinizde uygulayabileceğiniz bir işlem haline bırakmıştır. En dikkat edilmesi gereken nokta ise, keselenme işleminde kullanılan kese materyallerinin oldukça önemli olduğunu unutmamaktır. Kalitesiz ya da cildi tahriş edebilecek materyalden üretilen keseleri kullanmak cilde faydalarını göstermek yerine cildinizin hasar almasına neden olabilir. Bu nedenle kaliteli ipek kese kullanmak cildinize yaptığınız en büyük iyiliklerden olacaktır. Hassas bir cilde sahip olanların bu konuya özellikle dikkat etmesinde fayda var. Hassas ciltlilerin ciltlerine daha nazik davranarak arındıracak ipek banyo kesesini tercih etmesi önerilir.

İpek kesenin sadece cildi kirden arındırdığını düşünmek de yanlıştır çünkü cildinize sağladığı ipek kese yararları saymakla bitmez. İlk başta temizleme özelliğinden bahsedecek olursak, sürekli ve düzenli bile olsa banyo esnasında kese yapılmaması banyonun etkisini oldukça azaltır. İpek keselerin doğru ve düzenli kullanımıyla cilt kirden ve ölü deriden arınır. İpek keseyi doğru kullanım için ön hazırlık yaparken küvetinizi doldurup vücudunuzu yumuşatabilir veya sıcak suyun içerisinde yıkanarak gözeneklerinizi açabilirsiniz. Keseleme işlemini yaparken ipek vücut kesesine duş jeli, sabun, vücut losyonu gibi ürünler dökülmesi kesinlikle önerilmez. Kese öncesi bu ürünler kullanılıp vücut bu ürünlerden arındırıldıktan sonra ise saf su ile keseleme işlemi yapılmalıdır. Tercihen kese işlemi sonrasında da bu ürünler kullanılabilir. Keselenirken aynı bölgenin üzerinden çok fazla geçilmemesi de önerilmektedir çünkü gereğinden fazla işlem gören cildiniz tahriş olabilir. Haftada en fazla bir kere ipek kese kullanılarak yapılan kese cildin taze kalmasına, yenilenmesine ve parlak bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olur. Ölü deriler cildin alt tabakasında yer alır ve gerektiği şekilde temizlenmediğinde cildin mat ve cansız görünmesine neden olabilir. Bunların yanı sıra temizlenmeyen gözenekler bir süre sonra tıkanır ve cildin pütürlü görünmesine veya akneye sebebiyet verebilir. Gözeneklerin temizlenmesiyle akne sorununa destek olurken fazla yağı temizleyerek cildin yağ dengesini korumaya da yardımcı olur. İpek banyo kesesi kan dolaşımını hızlandırarak cilt yenilenmesine de destek verir ve bu sayede akne izlerinin sebep olduğu renk pigmentasyonlarının giderilmesine, lekelenmenin en aza indirilmesinde faydalı bir üründür. Vücutta hareketsiz kalan kısımlarda oluşan selülitlerle de kan dolaşımının hızlanmasıyla cilt dirileşir ve selülit görünümü azalır. Çoğu kadının ortak sorunlarından biri olan jilet ve ağda sonrası oluşan batıkların ise dik hale gelmesini ve giderilmesini sağlar. Duştan çıktıktan sonra vücudun güzelce nemlendirilmesi de ipek kesenin daha etkili olmasını sağlar. Keselenmenin verdiği temizlik hissiyatı sayesinde kişi huzurlu ve ferah hisseder. Uzun ve yorucu bir günün ardından kişinin üzerindeki mental yorgunluğun giderilmesine yardımcı olur.

İpek Kese Çeşitleri

Vücudun belirli bölgelerinde kullanılan ipek kese çeşitleri hijyen açısından birbirinden farklı olmalıdır. Vücudunuz için kullandığınız ipek keseyi yüzünüz için kullanmanız tavsiye edilmez. İpek yüz kesesinin kullanımı cildiniz için doğal bir peeling yöntemidir. Kirlerden tamamıyla arınan cilt sonrasında kullandığınız bakım ürünlerinin de cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlayacaktır. Bu sayede daha sağlıklı ve parlak görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Zaman içerisinde ciltte oluşmuş renk eşitsizlikleri düzeltmek için veya gelecekte oluşabilecek kırışıklıkları önlemek için sağlıklı bir yöntemdir. İpek sırt kesesinin kullanımı ise sırtınızda ulaşması zor alanların temizliği için vazgeçemeyeceğiniz bir ürün olacaktır. Akne ve siyah noktalar sırtın bu bölgelerinde zaman içerisinde kendini gösterebilir. Ulaşılması zor alanlar düzgün bir şekilde temizlenmez ve gözeneklerin tıkanmasına sebebiyet verir.  Cildi fazla yağdan temizlediği için gelecekte oluşabilecek cilt sorunlarının önüne geçmeye yardımcı olur. Kozmetik dünyasında çeşit çeşit keseler yer alır fakat istediğiniz sonuçları alabileceğiniz ipek keseyi araştırarak satın almanız gerekir. İpek kese fiyatları ürünün kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Uygun fiyatlı diye alınan ürünler cildinize fayda sağlamak yerine cildinizi tahriş edebilir. Kaliteli bir ipek keseyi kullandıktan sonra farkı siz de göreceksiniz ve kişisel temizlik, bakım ve banyo rutininizden eksik etmeyeceksiniz. Kese tercihinizde ipek kese tercih etmenin yanında ipekli cilt bakım ürünleriyle de birlikte kulladığınızda daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Karın Germe

Kadınlarda kilo alıp verme, doğum yapma gibi durumlar karın bölgesinde deformite meydana getirebilir. Karın ön …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.