Kabarık Saçlar İçin Bakım

İnsanlar, genellikle kabarık saçlardan rahatsız olurlar. Kabarık saçlar üzerine yapılan araştırmalar, bu durumun genetikten kaynaklandığını gösterdiğinden dolayı herhangi bir tedavi yöntemi uygulanmamaktadır. Ancak doğal yöntemlerle kabarık saçlarla mücadele etmek mümkündür.

Kabarık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kabarık saçlara sahip olan bir insan, saçlarını kesinlikle yoğun kimyasal içeren sabun ya da şampuan türü şeylerle yıkamamalıdır. Çünkü bu tür ürünler, saçları kurutacağından daha fazla kabarmasına zemin hazırlar. Bu nedenle kabarık saçlı insanlar, yoğun nemlendirici özelliği olan sabun ya da şampuanlar ile saçlarını yıkamayı tercih etmelidirler.

Kabarık saçlı insanların, saç dipleri genellikle kuru kalmaktadır. Bu durumda saçların daha çok kabarmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kabarık saçlı insanlar, badem yağı ile saç diplerine masaj yaparlarsa saç diplerinde meydana gelen kuruluğun önüne geçebilir ve saçlarındaki kabarıklığı azaltabilirler.

Saçlarınız kıvırcık ve birde üstüne kabarıksa bu kabarıklığın önüne geçebilmenin tek bir yolu vardır. O da saçlarınız düz taramaktır.

Saçları kabarık olan insanların, saç düzleştiricisi ve sprey kullanmaları faydalı olsa da en yapmamaları gereken şey saç kurutma makinesi kullanmaktır. Çünkü sıcak, kabarık saçların en iyi dostudur.

İlginizi Çekebilir

Saç Dökülmesini Engelleme ve Tedavi Yolları

Saçlar, insanların en değer verdiği kısımlardan bir tanesidir. Fakat günümüzde saç dökülmesi birçok insanın ortak derdidir. Saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.