Kahvenin Cilde Faydaları

Paylaş
 

Güzel bir sohbete eşlik etmekte olan kahvelerin aromasının ve kokusunun yanında, cilde faydalarından da söz etmek gerekmektedir. Bizler de bu yazımızda kahvenin hangi şartlarda kullanılması halinde cilt için faydalı olacağına değineceğiz. Böylece tereddüt ettiğiniz konuların yanıt bulmasını sağlayacak ve güzelliğinizi ön plana çıkaracak olmanın rahatlığını yaşayacaksınız.

Ciltte Sıkılaştırma İçin Kahve Maskesi

2 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı kahveyi, 2 çay kaşığı badem yağı ile birlikte bir kaba almalı ve karıştırdıktan sonra cildinize uygulamalısınız. 10 dakikanın sonunda ise bu maskeyi yıkamalı, bunu bir süre tekrar uyguladıktan sonra cildinizin ne kadar sıkılaşacağına şahit olmalısınız.

Canlılık Vermesi İçin Kahve Maskesi

Yalnızca içtiğinizde değil, telvesini cildinize uyguladığınızda da faydalarını görebileceğiz kahve maskesi için öncelikle nereden başlamanız gerektiğini bilmelisiniz. 2 çay kaşığı kahve telvesini alarak, aynı ölçüde limon suyunu ve içme suyunu karıştırmalısınız. Daha sonra cildinize uygulayıp 10 dakika bekledikten sonra durulamalısınız. Böylece cildinizin daha canlı bir hale geleceğini göreceksiniz.

Göz Altındaki Morluklar İçin Kahve Maskesi

Son olarak kahve telvesinin göz altına uygulanması halinde buradaki morluklara iyi geleceğini söyleyebiliriz. Bakışlarınıza ne denli canlılık katacağını gördüğünüz de bu uygulamadan vazgeçemeyeceksiniz. Göz altında 10 dakika gibi bir süre telvenin durması yeterli olacaktır. Daha sonra yıkamalı ve muhteşem sonuçlarını da kısa süreli ve düzenli uygulamanın ardından görmelisiniz.

Bu yazı 2075 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.