Karatay Diyeti Nasıldır?

Karatay diyeti, birçok kişinin obeziteden kurtulmasını sağlamış, ideal kilosuna ulaşırken sağlıklı bir yaşam sürdürmesini mümkün kılmış bir diyet sistemidir. Yaşam boyu süren bir beslenme şekli olan Karatay diyetinde, paketlenmiş hiçbir gıdaya yer yoktur. Her şeyin taze ve doğal olanının tüketilmesi gerektiği savunulurken, aslında endüstri devriminin zararlı beslenme alışkanlıklarının da hayatımızdan çıkarılmasını salık vermiştir. Diyet yapıp sonra yine sağlıksız beslenmeye dönüş yapılması yerine hatalı beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi sağlanmıştır.

Yaşam Boyu Beslenme Odaklı

Yaşam boyu doğru beslenerek doğal bir yoldan ideal kiloya ulaşılmasını sağlayan bir listede, belirli sınırlar yoktur. Kişinin ekmekten kesinlikte kaçınması, ekmek mamullerinden ve türevlerinden uzak durarak, şeker, paketlenmiş gıdalar tüketmemesiyle diyet bile yapmasına gerek kalmadan zayıflayacağı sonucuna ulaşılır. Kişinin doğru bir beslenme alışkanlığının olmaması durumunda, bu yanlışın düzeltilerek sağlıklı beslenmenin teşvik edilmesi sağlanır. Böylece yaşam boyu diyet yapmaya gerek kalmadan ideal kiloya ulaşması da mümkün olur.

Sağlıklı ve Doğal

Sağlıklı ve doğal beslenmek isteyen birçok kişi gibi siz de diyet yapmak istediğinizde çeşitli listelerle karşılaşırsınız. Bu listeler genelde belirli gramajlarda ve ekmek dahil listelerdir. Ancak Karatay tipi diyet bu tür gramajlardan uzak bir listedir. Çiğ ve doğal kabuktan çıkan yemişler, ekmeksiz ve unsuz bir yaşam, çiğ sebzelerin bol tüketilmesi ve bol protein bu diyetin hem ekonomik hem de kalıcı olmasını kolaylaştırır.

Her dönem moda olan bakliyatlardan salata yapmak yerine doğal ve katkısız yiyecekleri alışveriş listenizde kullanarak sağlıklı beslenebilirsiniz. Bu diyet yaşam boyu sürdürebileceğiniz sağlıklı bir beslenme şekli olacağı için önemlidir.

Kalıcı ve Etkili

Beslenme şekli sadece sağlıklı olmakla kalmıyor aynı zamanda etkili ve kalıcı olarak da biliniyor. Düzenli ve dengeli beslenme konusunda istikrarlı davranan diyet listeleriyle kilo verdiğinizi kısa sürede göreceksiniz. Yasak olan yani glisemik indeksi yüksek olan besinleri tüketmediğiniz sürece kilo vermeniz kaçınılmaz olacaktır. Milyonlarca insanda görülenmetabolik hastalıklar üzerinde de olumlu etkileri olduğu görülen Karatay diyet listelerinde şeker hastalığı, tansiyon ve kolesterol sorunu olanların bu sıkıntılarından kaynaklanan belirtilerin de azaldığı ortaya çıkmıştır.

Egzersiz Desteği

Her gün 40-60 dakikalık yürüyüşlerle destekleyeceğiniz sağlıklı beslenme sisteminizde ideal kilonuza ulaşmakta zorlanmadan diyet yapabilirsiniz. Kalıcı ve etkili sonuçları olan diyet şeklinde gereksiz abur cuburlardan da kurtulabilirsiniz. En iyi biçimde yararlanacağınız Karatay beslenmesi, çocuklarınızın da sağlıklı beslenmesine yardımcı olacak bir beslenme şeklidir.

İlginizi Çekebilir

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama kesinlikle insanların kilosunu azaltmaya yönelik bir eylem değildir. Yani karın, basen ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.