Karın Germe

Kadınlarda kilo alıp verme, doğum yapma gibi durumlar karın bölgesinde deformite meydana getirebilir. Karın ön duvar kas yapısı gevşeyebilir. Karın bölgesi alt kısımda doku fazlası birikebilir.

Bu durumun düzeltilmesi için karın germe ankara operasyonları yapılmaktadır. Ciltte sarkması olmayan, kas dokusu gevşememiş hastalarda liposuction ankara fayda edebilir.

Karın germe operasyonu genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 2-3 saat kadar sürer. Operasyon genelde karın alt kısımdan sezaryen kesisi yanlara doğru daha genişletiliyormuş gibi yapılmaktadır. Göbek deliği çevresinde de kesi olmaktadır.Operasyonda karın ön kısımdaki gevşemiş kas dokusuda sıkılaştırılabilir. Bu sayede beliniz daha ince hale gelebilmektedir. Göbek alt kısımdaki fazla deri sıklıkla operasyonda çıkarılır. Karın duvarı gerilerek yeni yerine adapte edilir. Sıklıkla işlemle beraber karın yan kısımlara liposuction yapılır. Buda bel incelmenize yardım eder. Ayrıca gerekli durumlarda başka alanlarada liposuctionda yapılır.

Sonrasında drenler konur ki buda iç kısımda kan birikmesini engeller. Genelde ertesi gün çekilirler. Hastalara korse giydirilir. Korse genelde 3 hafta kadar kullanılır. Gizli dikişler atılırsa dikiş alınmaz.

İyileşme süreci kişiler arası çok değişkendir. Ağrı eşiği herkeste farklıdır. Sıklıkla 10 gün içinde normal hayata dönülebilir. Kanama enfeksiyon, akıntı vb durumlar bu operasyon sonrası görülebilir. Karında belirgin deformitesi mevcut olan hastalar bu operasyondan fayda görebilir. Daha ince bir karın ve bel bölgesine sahip olurlar.

Kaynak: karın germe ankara

İlginizi Çekebilir

Evde Spa Keyfi Nasıl Yapılır?

SPA uygulaması ile vücudumuz ve cildimiz yeniden canlanmaktadır. SPA merkezlerindeki seanslara katılmanız ise oldukça fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.