Karın Germe

Paylaş
 

Kadınlarda kilo alıp verme, doğum yapma gibi durumlar karın bölgesinde deformite meydana getirebilir. Karın ön duvar kas yapısı gevşeyebilir. Karın bölgesi alt kısımda doku fazlası birikebilir.

Bu durumun düzeltilmesi için karın germe ankara operasyonları yapılmaktadır. Ciltte sarkması olmayan, kas dokusu gevşememiş hastalarda liposuction ankara fayda edebilir.

Karın germe operasyonu genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 2-3 saat kadar sürer. Operasyon genelde karın alt kısımdan sezaryen kesisi yanlara doğru daha genişletiliyormuş gibi yapılmaktadır. Göbek deliği çevresinde de kesi olmaktadır.Operasyonda karın ön kısımdaki gevşemiş kas dokusuda sıkılaştırılabilir. Bu sayede beliniz daha ince hale gelebilmektedir. Göbek alt kısımdaki fazla deri sıklıkla operasyonda çıkarılır. Karın duvarı gerilerek yeni yerine adapte edilir. Sıklıkla işlemle beraber karın yan kısımlara liposuction yapılır. Buda bel incelmenize yardım eder. Ayrıca gerekli durumlarda başka alanlarada liposuctionda yapılır.

Sonrasında drenler konur ki buda iç kısımda kan birikmesini engeller. Genelde ertesi gün çekilirler. Hastalara korse giydirilir. Korse genelde 3 hafta kadar kullanılır. Gizli dikişler atılırsa dikiş alınmaz.

İyileşme süreci kişiler arası çok değişkendir. Ağrı eşiği herkeste farklıdır. Sıklıkla 10 gün içinde normal hayata dönülebilir. Kanama enfeksiyon, akıntı vb durumlar bu operasyon sonrası görülebilir. Karında belirgin deformitesi mevcut olan hastalar bu operasyondan fayda görebilir. Daha ince bir karın ve bel bölgesine sahip olurlar.

Kaynak: karın germe ankara

Bu yazı 409 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.