Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadın erkek herkes için yüz bölgesi özenli bir bakım isteyen alanlardan biridir. Bu nedenle de yüz bölgesinde bulunan bütün detaylar anlam kazanır. Özellikle duyguların karşı tarafa aktarılmasında kaşlar ve kirpikler büyük bir tol üstlenirler. Bu rolü başarılı bir şekilde yerine getirmek içinse kaş ve kirpik bakımı konusunda dikkatli olunmalı ve bakım sırasında yanlışlar yapmaktan kaçınılmalıdır.

 

 

Kozmetik Malzemelerine Dikkat Edin!

Kaş ve kirpikler yüz bölgesinde sürekli olarak makyaja ihtiyaç duyulan alanlardan biri olmaktadır. Hatta kirpikler direkt olarak makyajdan malzemelerinden etkilendiği için zaman içerisinde zayıflayabilir, dökülebilir ve ince hale gelebilir. Kozmetik malzemesi olarak sadece makyaj malzemeleri değil aynı zamanda cilt bakım ürünleri de bulunduğu için yüze kullanılacak krem, maske türü ürünlerde büyük bir özenle seçilmelidir. Ucuz bakım ürünleri zaman içerisinde kirpiklerin ve kaşların dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri olabilir.

Temizliğinize Özen Gösterin!

Kaş ve kirpik bakımı yaparken temizliği ihmal etmek hem göz ve çevresinde hastalıkların meydana gelmesine neden olduğu gibi hem de kaş ve kirpiklerin azalmasına ve güçsüzleşmesine neden olmaktadır.  Özellikle makyaj temizliği yapılmadığında kozmetik malzemelerinin içerisinde bulunan bazı maddeler cilt üzerinde bulunan gözenekleri tıkayarak kaş ve kirpiklerin beslenmesini engellemektedir.

Bakım Kürleri Uygulayın!

Kaş ve kirpiklerin düzenli bir şekilde uzaması ve gürleşmesi için bakım kürleri uygulayabilirsiniz. Bunun için aktarlarda satılan Hint yağı, tatlı badem yağı, zeytinyağı gibi ürünleri karıştırarak kaş ve kirpiklerinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca kaş ve kirpiklerinize gün içinde ılık sütle pamukla masaj yapabilirsiniz. Kış aylarında kirpikler ve kaşlar daha fazla dökülmeye meyilli olduğundan dolayı bakımlar haftada 2-3 kere yerine 4-5 kereye çıkarılabilir.

Beslenmenize Dikkat Edin!

Vücuttaki her organın ve her alanın sağlıklı bir şekilde varlığını koruması için mutlaka yeterli bir şekilde beslenmesi gerekmektedir. Bu nedenle de kaş ve kirpik bakımı yapılırken bol bol E vitamini alınmalıdır. Vücuda alınan her vitamin direkt olarak saçlara, kaş ve kirpiklere ulaştığından dolayı eczanelerden alabileceğiniz vitamin takviyelerini de kullanarak sağlıklı bir kaş ve kirpik bakımı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yüz Sarkması İçin Doğal Maskeler

Yaşlanmanın olumsuz etkilerinden biri de ciltte ve yüzde sarkmalardır. Ciltte yaşlılık sebebiyle elastin ve kolajen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.