Kepeğe Karşı Maske Tarifleri

Kepeğe karşı maske tarifleri aracılığı ile sizler de kısa zaman zarfı içinde kusursuz görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile uygulamaya alacağınız kepeğe karşı maske tarifleri aynı zamanda kimyasal madde kullanımının da geri plana alınmasına olanak tanımaktadır.

Isırgan Otu Maskesi İle Kepeğe Son:

  • Su (1 litre)
  • Isırgan Otu

Isırgan otu maske yapımı için bir tutam ısırgan otunu 1 litre su aracılığı ile kaynatalım. Bu uygulama sonrasında ateşimizin altını kısalım ve elde ettiğimiz karışımı cam şişeye doldurarak 2 gün boyunca bekletelim. Daha sonra elde ettiğimiz karşımı saç diplerine masaj aracılığı ile sürelim ve 30 dakika bekleme süresinin ardından durulayalım. Bu işlemi haftada 2 defa olmak üzere uygulamaya alabilirsiniz.

Kepe Karşı Etkili Maske Tarifi:

  • Saf sirke (2 yemek kaşığı)
  • Su

Kepek probleminin kısa zaman zarfı içinde geri plana alınmasına olanak tanıyan maske tarifi için 2 yemek kaşığı saf sirkeyi su aracılığı karıştıralım. Daha sonra elde ettiğimiz karışımı saç diplerinize masaj yardımı aracılığı ile yedirerek 30 dakika boyunca bekletelim. Bu işlem sonrasında saçlarımızı ılık su yardımı aracılığı ile durulayım.

Limon Suyu İle Kepek Problemine Son:

  • Sirke
  • Limon Suyu

Saçlar üzerine mucizevi etki yaratmayı başaran maske tarifi için sirke ve limon suyunu harmanlayalım. Daha sonra elde ettiğimiz karışımı saç diplerine ince bir tabaka halinde sürerek bekleyelim. Bekleme süresinin ardından saçlarımızı ılık su aracılığı ile yıkayalım. Yıkama işlemi sırasında saç kremini saç uçlarınıza sürmeniz gerekmektedir. Çünkü saç diplerine direkt uygulanan saç kremleri kepek probleminin artmasına sebep olmaktadır.

Kepeğe Karşı Etkili Çözüm:

  • Kekik
  • Su

Sağlıklı saç formuna sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen kepek maskesi yapımı için bir tutam kekiği su aracılığı ile kaynatalım. Daha sonra elde ettiğimiz karışımı saç diplerine sürerek bekletelim. Uygulamaya alacağımız bu maske tarifi aynı zamanda saçlarınızın canlı ve parlak bir görünüme sahip olması adına da oldukça idealdir. Sizler de kolları sıvayın ve kusursuz saçlara merhaba demeye hazırlanın.

İlginizi Çekebilir

Saç Dökülmesini Engelleme ve Tedavi Yolları

Saçlar, insanların en değer verdiği kısımlardan bir tanesidir. Fakat günümüzde saç dökülmesi birçok insanın ortak derdidir. Saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.