Kıl Batıkları Nasıl Geçer

Derinin içine doğru büyüyüp, cildin üzerine çıkamayan tüylerin bu problemine kıl batığı denir. Kıl batıkları bacaklara yanlış ya da sık uygulanan epilasyon işlemlerinden kaynaklı çoğalabilir.

Kıl Batığı Nasıl Geçer?
Kıl batıkları için iyi gelecek yöntemlerin başında, duşta uygulayacağınız doğru keseleme yöntemi gelir. Sadece kıl batmasının oluştuğu bölgelere odaklanıp, kılların dışarı çıkmasını sağlayacak hareketler ile keselersek çözüme kavuşabiliriz. Ayrıca bu keseleme işlemini yapmadan önce bazı bitkisel kürleri bacağımıza uygularsak daha faydalı olur.

Şimdi bu bitkisel kürleri sizinle paylaşalım.

1’er çorba kaşığı limonun suyunu ve yemek sodasını karıştırıp bacaklarınıza uygulayın. Uyguladıktan sonra duşa girerek sürdüğünüz bu bölgeyi iyice keseleyin. 15 gün uyguladıktan sonra gözle görülür sonuçlarını elde edeceksiniz.

Yukarıdaki karışımda yer alan malzemelerden limonun suyunu 4 çay bardağına çıkarıp, soda yerine de 4 çorba kaşığı şeker ekleyip aynı şekilde uygulayın, ve  duşta bacaklarınızı iyice yıkamalısınız.

Bir başka bitkisel çözüm ise, 2 bardak kaynamış suya 5 adet asprin atın ve eritin. Eriyen bu karışımın süzek ile sprey şişesine boşaltın. Püskürterek bacaklarınıza uygulayın ve maksimum 3 saat bekledikten sonra duşta bacaklarınıza kese yapın. 15 günde etkisini gösterecek.

Ayrıca aktarlardan ya da marketlerden sahip olabileceğiniz buğday yağı ile ovarak kıl batıklarından kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Geçmişten günümüze istenmeyen tüylerden kurtulma klasik yolu “ağda.” Gelişen teknoloji bireylere farklı seçenekler sunsa da …

1 Yorum

  1. gigi no bump çok etkin bir çözüm olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.