Kıl İnceltme Önerileri

Kıl inceltme önerileri aracılığı ile sizler de büyük bir kabusa veda edebilirsiniz. Evde kendi yöntemleriniz aracılığı ile uygulamaya alacağınız maskeler sayesinde sizler de hayal ettiğiniz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz. Vücudunuzdaki kılları tamamen yok etmek adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen bu maskeler aynı zamanda kusursuz cilt tipine sahip olmanız adına da oldukça idealdir.

Vücuttaki Kılları Yok Eden Maske Tarifi

  • Menengiç kahvesi
  • Karbonat (1 çay kaşığı)

Pürüzsüz bir cilde sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen maske tarifi için ilk adımda kahvenin telvesini ayıralım. Daha sonra  kahve telvesinin içerisine 1 çay kaşığı karbonat ilave ederek karıştıralım. Hazırladığımız karışımı 2 saat boyunca dinlendirelim ve ardından cildimize masaj aracılığı ile sürelim. Maskeyi haftada 2 defa düzenli olarak uygulamaya alabilirsiniz. Gözle görülür farklar yaratacak maske tarifi aracılığı ile sizler de pürüzsüz bir cilt tipine merhaba diyebilirsiniz.

Kıl İncelten Maske Tarifi

  • 2 yemek kaşığı biberiye yağı
  • Maden suyu
  • Kil
  • Portakal yağı
  • Üzüm çekirdeği yağı

Kusursuz cilt yapısına sahip olmanızı destekleyecek kıl incelten maske tarifi için kolları sıvama zamanı. Maske yapımı için öncelikle önerilen tüm bitkisel yağları harmanlayalım. Bu uygulama sonrasında elde edilen bitkisel yağ karışımının içerisine kil ve maden suyu ilave ederek karıştıralım. Elde edilen karışımı problemli bölgeye ince bir tabaka halinde sürelim ve 2 saat boyunca bekletelim. Bekleme süresi boyunca cildinizde yanma hissedebilirsiniz. Bu tür durumlarda endişenmeyin. Çünkü maskenizin içerisinde yer alan biberiye yağı cildinizin yanma ve karıncalanma faktörleri ile karşı karşıya kalmasına sebep olacaktır.

Uygulamaya alacağınız bu maskeler haricinde ağda ya da epilasyon sırasında kılları kökten almanız çok önemlidir. Ağda sonrasında uygulamaya alacağınız şoklama işlemi kıl köklerinin beslenmesini engeller. Ağda öncesinde cildin temizlenmesi de oldukça önemlidir. Ön plana aldığınız bu maskeleri düzenli bir şekilde uygulamaya alarak sizler de hayal ettiğiniz cilt tipine kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Maske yapımında kullanacağınız ürünlerin cildinize alerji yapıp yapmadığınız da test etmeniz sağlığınız adına oldukça önemlidir.

İlginizi Çekebilir

Tüy Azaltan Mucizevi Karışım

İstenmeyen tüy denilen bir gerçek var ki hayatımızda ne yaparsak yapalım bu gerçekle yüzleşmekten kaçamıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.