Kırışıklıklara Karşı Öneriler

Bayanların sıkça yaşadığı kırışıklık sorunu, güzellik ve estetik sorunu açısından çözülmeyi bekleyen bir problemdir. Çevresel faktörler, genetik veya cilt sorunları nedeniyle ciltte kırışıklıklar meydana gelebilir.

Kırışıkları önlemek için ne gibi çözüm önerileri vardır?

Öncelikle iyot alımı desteklenmelidir çünkü metabolizma ve cilt hücreleri için tiroid hormonunun çalışması oldukça önemlidir. Eğer yeteri derecede iyot alırsanız, cilt hücrelerinizin çalışması ve kendini yenilemesinde pek bir problem yoktur. Ancak vücudunuzun iyot bakımından fakir olması cildin erken yaşlanmasına ve kırışmasına yol açmaktadır. Özellikle yaşadığınız yerde havada bulunan iyot oranı düşükse, bol iyot içeren yiyecekler tüketin ve iyotlu tuz kullanın.

Düzenli olarak ise C vitamini almayı ihmal etmeyin.

Uyku düzeninize de dikkat etmelisiniz. Yüksek bir yastık kullanmanız da oldukça önemlidir.

Sigara başta olmak üzere zararlı alışkanlıklarınızı bir kenara bırakın.

Eğer devamlı alkol alıyorsanız, cildinizin erken yaşlanmasına davetiye çıkarıyorsunuz demektir. Çünkü alkol aldığınızda karaciğer alkolü vücuttan atabilmek için daha fazla vitamin ve sıvı harcamaktadır. Bu nedenle vücudunuz vitaminsiz ve susuz kalır. Alkol alanların ise bol miktarda maden suyu tüketmesi vücudu hem vitamin açısından dengeler, hem de ihtiyaç duyduğu miktarda sıvıyı sağlamaktadır. Cildinizin de nem dengesi, vücudunuzdaki sıvı miktarına bağlı olarak değişmektedir.

Güneşin UV adı verilen zararlı ışınları aslında cildinizin bir numaralı düşmanıdır. Gün boyu güneşin altında geçirdiğiniz zamanlar, ciltteki pigment üretimini artırarak cildi kurumaya bırakmaktadır. Lekelenme ve cilt kırışıklıkları gibi sorunlara neden olmaktadır. Güneşe çıkmadan önce muhakkak cildinizi koruyucu bir kremle kamufle etmeniz iyi bir önlem olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.