Kısa Sürede Saç Gürleştirme Yöntemleri

Saçlar, bayanların güzelliklerini tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Ancak saçların güzelliğe katkı sağlayabilmesi için bakımlı, gür ve parlak görünmeleri gerekir. Fakat bazen stres, yanlış beslenme ya da aşırı fön gibi etkenlerden dolayı saçlar zayıflayabilir.

Bayanlar, saçlarını şekillendirmek için maşa ve fön makinalarına çok sık başvururlar. Ancak bu elektronik aletler saçları yıpratır ve hatta dökülmelerine bile sebep olabilir. Böyle durumlarda saçlara ekstra özen gösterilmesi gerekir. Çünkü ancak özel bir bakımla eski hallerine dönebilirler. Peki, kısa sürede saç gürleştirme yöntemleri nelerdir?

Saç Gürleştirme Yöntemleri

Pek çok bayan yıpranan ve parlaklığını yitiren saçlarının eski haline geri dönmesini ister. Bu mümkündür. Ancak bunun için bitkisel kürleri düzenli aralıklarla uygulamak gerekir.

Isırgan Otu İle Saç Gürleştirme

Isırgan otu, kısa sürede saç gürleştirme yöntemlerinin başında gelir. Bu mucize otu, saç gürleştirme amaçlı kullanmak için öncelikle suyu kaynatın ve suyun altını kapattıktan sonra bir miktar ısırgan otu koyun, demlenmesini bekleyin. Ardından suyu süzün ve bu su ile saçlarınızı yıkayın. 1 saat beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın.

Isırgan Otu, saç gürleştirmek için adeta bitkisel bir mucizedir. Fakat saçlarınızın gürleşmesi için haftada en az iki kez bu ottan faydalanmalısınız.

Sarımsak İle Saç Gürleştirme

Sarımsağın insan sağlığına faydaları saymakla bitmez. Bu faydalarından biri de saçları gürleştirmesidir. Ancak birçok bayan kokusundan dolayı kullanmaktan çekinir. Fakat sarımsağın kokusunu bastırmak için ezdiğiniz 3 diş sarımsağın içerisinde bir miktar süt koyun ve karıştırın. Bu karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve 1 saat beklettikten sonra iyice durulayın. Karışımı düzenli olarak uygularsanız, saçlarınızın kısa sürede gürleştiğini fark edeceksiniz.

Karanfil İle Saç Gürleştirme

Karanfil bitkisi, kısa sürede saç gürleştirme yöntemleri arasında yer alır. Saçlarınızın gürleşmesi için 1 tutam kurumuş karanfili, bir miktar su içerisinde kaynatın ve süzdükten sonra saçlarınıza sürün. Bu şekilde 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı iyice durulayın.

Kısa sürede saç gürleştirme yöntemleri arasındaki bu bitkisel karışımlar ile hem 0 doğal malzemeler hem de düşük maliyetle saçlarınızı gürleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Saç Bakımında Hindistan Cevizi Yağının Altı Etkisi

Hindistan cevizi yağı, pek çok güzellik ve bakım ürününün yapımında hammadde olarak kullanılıyor. Besleyici özelliğiyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir