Kuru ve Hassa Ciltler İçin Doğal Nem Maskesi

Kuru ve hassas bir cilt yapısına sahip kadınların, nem oranı yüksek bir bakım sağlamaları, cilt güzelliği için son derece gereklidir.

Cildin; hava koşulları, yeme alışkanlıkları ve yaş problemi nedeniyle kaybettiği nemi geri kazana bilmesi için, içeriğinde gerekli vitaminlerin olduğu doğal bir bakıma ihtiyacı vardır. Kuru ve hassas ciltler için nem maskesi, cildin tüm bu gereksinimlerini karşılayacak düzeydedir.

Ayrı bir bakım ve özen gerektiren kuru ve hassas ciltler, yüze yumuşaklık sağlayacak ve yüzde oluşan kuruluğu ve kızarıklığı giderecek yüz bakım maskesi ile, tamamen yenilenecektir. Yenilenen cilt, daha güzel bir görüntüye sahip olacak ve daha güzel bir makyaj uygulanabilecektir.

Kuru ve hassas cilt bakımı, diğer cilt tiplerine göre daha sıklıkla ve dikkatle yapılması gereken bir bakımdır.

Doğal Nem Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 4 damla havuç yağı
  • Yarım tatlı kaşığı hodan yağı
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 çorba kaşığı yoğurt

Doğal Nem Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bütün malzemeleri bir kasenin içerisine koyun ve bir birlerine yedirerek iyice karıştırın. Akşam yatmadan önce uygulanması gereken bu maskeyi, yüzünüze sürerek 15 dakika bekletin.

Bekleme süresinin ardından, cildinizi ılık su yardımıyla iyice temizleyin ve kullanmış olduğunuz gece kremini sürerek bakımınızı tamamlayın.

Kuru ve hassas ciltler için nem maskesi uygulamasını, haftada 2 kere yaparak, tüm cilt bölgenize uygulayabilir, cildinizin ihtiyacı olan nem ve bakımı, derinlemesine sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Karbonat Maskesi Tarifleri

İçeriğinde zararlı bileşen bulunmayan ve cilt sağlığı açısından birçok faydası olduğu bilinen karbonat, yapacağınız basit …

1 Yorum

  1. Ben bunları denedim ama beklentimi pek karşılamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.