kuruyan dudaklar için maske

Kuruyan Dudaklar İçin Çikolata Maskesi

Çevresel etkenler nedeni ile sık sık kuruyan ve çatlayan dudaklar için son zamanlarda pek çok kişi tarafından tercih edilen bakım kürlerinden birisi de kuruyan dudaklar için çikolata maskesidir. Her yerden kolaylıkla temin edilebilecek malzemeler ile hazırlanabilen bu maskeyi dileyen herkes evinde hızlı bir şekilde hazırlayarak dudaklarını nemlendirmek amacıyla kullanabilir.

Kuruyan Dudaklara Çikolata Maskesi Tarifi

Kuruyan dudaklar için çikolata balmı olarak da bilinen bu maskenin tarifinde gerekli olan malzemeler 1 yemek kaşığı balmumu, 1 tatlı kaşığı kakao yağı, 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı, E vitamini serumu ve 1 çay kaşığı nane yağıdır.

Aktardan ve eczanelerden rahatlıkla alınabilecek tüm malzemeler bir kap içerisine döküldükten sonra homojen bir karışım haline gelene kadar bir fırın ya da mikrodalgaya atılır ve kakao yağı ile balmumunun karışımın içinde tamamen erimesi sağlanır. Daha sonra fırından alınarak ılınmaya bırakılan karışım son bir kere daha karıştırıldıktan sonra kuruyan dudaklar için çikolata maskesi olarak dikkatli bir şekilde uygulanır.

Kuruyan dudaklar için çikolata maskesi etkisini ilk sürüldüğü andan itibaren göstererek kısa sürede çok daha nemli ve pürüzsüz dudaklara sahip olunabilmesine imkan verir. Dileyen kişiler ise haftada 3 kez çikolata maskesi kürünü dudaklarında uygulayabilme şansına sahiptirler.

İlginizi Çekebilir

Dudak Morarması Neden Olur?

Dudak morarması, sıklıkla ortaya çıkabilen bir sorundur. Çoğunlukla geçiştirilen ve önemsenmeyen bu sorun, bazen önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.