Kusursuz Oje Sürmek İçin Bilmeniz Gerekenler

Paylaş
 

Tırnak bakımı kadınların önem verdiği şeylerden biridir. Öyle ki birçok kadın, manikür ve pedikür işlemini yaptırmak için, kuaförlere tonla para harcamaktadır. Ancak her seferinde, bir kuaföre ya da güzellik salonuna gitmeye vaktiniz olmayabilir. Manikür, pedikür gibi işlemlerine önem verdiğiniz tırnaklarınızı, evde kesip cilalamaya ne dersiniz? İşte kusursuz kesim yapmak ve oje sürmek için bilmeniz gerekenler;
 

 

Tırnak Kesimi Sonrası Törpü İşlemi Yapın

Daha bakımlı tırnaklara sahip olmak için, tırnak uçlarını sık sık kesmeli ve ardından törpü işlemi uygulamalısınız. Bu durumda kestiğiniz tırnak uçlarınız pürüzsüz bir hal alacaktır. Törpü yaparken ileri- geri değil, bir yönden diğer yöne yapmanız gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde tırnaklarda kırılmalar meydana gelebilir.

Oje Sürmek İçin Tırnak Yüzeyini Temizleyin

Tırnak yüzeyinde dış faktörler nedeniyle, kir ve toz birikimi olabilir. Bu da pürüzsüz oje sürmenize engel olur. Bu yüzden oje sürmeden önce, mutlaka tırnak yüzeyini temizlemeniz gerekiyor. Kullanılmayan bir diş fırçasıyla bu işi halletmeniz mümkün. Yüzeyini sabunla halledeceğiniz tırnaklarınızın kenarlarını, diş fırçası yardımıyla kökten temizleyebilirsiniz.

Oje Bazı Uygulamayı Unutmayın

Rengin daha belirgin bir hal alması ve tırnak koruyucu görevi görmesi için, ojeden önce bir tırnak bazı sürmeniz faydalı olacaktır. Şeffaf bir baz kullanarak istediğiniz görüntüyü elde edebilir, tırnakların ojeden sararmasına engel olabilirsiniz.

Tüm Tırnaklar İçin 3 Fırça Darbesi Kullanın

Oje sürmeye tırnak dibinden başlayın ve ojeyi ilk olarak sol kısıma, ardından sağa ve son olarak ortaya sürmelisiniz. Bu şekilde oje tırnaklarınıza eşit şekilde dağılacaktır. Ayrıca 2 ince kat sürmek, daha kalın katlara göre iyi bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

Bu yazı 227 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.