Madecassol Krem Kullanımı ve Faydaları

Madecassol Krem Nedir?

Kozmetik ürünlerden farklı olan ve hekimler tarafından tavsiye edilen bitkisel bir kremdir. İçerisinde kimyasal madde bulunmadığından her yaş insan tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Madecassol krem; sivilce, yara izleri, sivilce lekeleri ve yanık izi gibi cilt problemlerin de kullanılır. Asıl kullanım alanı yara ve yanık izleri olmasına rağmen, sağlıklı cilde sahip olan insanlar da, cildin daha pürüzsüz ve canlı görünmesi için aynı zaman da cilt bakımı için kullanmaktadırlar. Krem deri yenileyici özelliği ile sivilce izi ve cilt lekesi gibi cilt problemlerine iyi gelmesinin yanında, yara iyileştirici ve tahriş giderici etkisi ile lazer sonrası oluşan cilt tahrişleri için de oldukça etkili olmaktadır. Madecassol kreminin, içerisin de ki bitkinin ham maddesinden dolayı oldukça hoş bir kokusu vardır.

Madecassol Kremi Nelere İyi Geliyor?

Pek çok faydası bulunan krem özellikle deriyi yenileyici ve onarıcı özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Başlıca faydaları ise;

  • Eski sivilce izlerinin ve ergenlik dönemi sivilcelerinin tedavisin de,
  • Gebelik dönemin de oluşan ve aşırı kilo alımı sonrası oluşan çatlakların tedavisin de,
  • Ameliyat sonrası oluşabilen yara ve yırtılma gibi durumların onarılmasında,
  • Özellikle bebeğini emziren annelerin göğüs ucu çatlaklarının tedavisin de kullanılır. Ancak kullanımı bebeği emzirdikten sonra olmalı ve bebek emzirilmeden de temizlenmelidir.
  • Değişen mevsim nedeniyle oluşan el ve ayak çatlakların da ve kışın oluşan el çatlakları tedavisin de kullanılır. Düzenli bir şekil de kullanılınca el ve ayaklar da yumuşama görülür.
  • Kuru ve hassas cilde sahip olanlar gün de bir veya iki kez kullanılabilir.
  • Dudaklar da meydana gelen uçuk tedavisinde de kullanılır.

madecassol krem kullanımı

Madecassol Kremi Nasıl Kullanılır?

Eğer ki direk olarak yara izi üzerine sürülecekse, izin üzerine ince bir tabaka halin de sürülmelidir. Daha sonra kremin emilmesi beklenmelidir. Yara izi çok eski olursa eğer kremin etkisine direnebilmektedir. Krem doğrudan kullanılabileceği gibi başka ürünlerle de karıştırılıp kullanılabilir.

Madecassol Kremi Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

  • Krem açık yara üzerine kesinlikle uygulanmamalı. Yara kuru olmalı. Aksi durum da açık yaranın sulanmasına ve daha kötü bir hale gelmesine neden olabilir.
  • Maddecassol kremini göze temas ettirmeyin. Olur da gözünüze gelirse hemen bol su ile yıkayın.
  • İlacı kullanmadan önce doktorunuza mutlaka sorun.

Madecassol Kreminin Yan Etkileri Nelerdir?

Bilinen belli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu kremin açık yaralara sürülmemesi tavsiye edilir.  İçerisin de ki etkin maddeye alerjiniz varsa ciltte kızarıklık olabilir. Kullanım sonrasında deri döküntüsü, kaşıntı ve deri altında su toplanması gözlemleniyorsa Madecassol kreme karşı alerjiniz var demektir. Hemen bir hastanenin acil bölümüne baş vurmanız gerekmektedir.

Madecassol Krem Fiyatı

Ağırlığı 40 gr olan Madecassol krem fiyatı 2018 yılı itibariyle 20,26 TL dir.

İlginizi Çekebilir

Dermabel Deri Merhemi

Dermabel Krem Nedir? Dermabel deri merhemi, deri üzerinde meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaplara karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.