Makyaj Yapmanın Püf Noktaları!

Cilt bakımı kadar önem verilen noktalardan biri de, kadınların makyaj tutkusudur. Öyle ki makyaj yapmak, kadınlar için vazgeçilmez bir noktadır. Ancak makyaj yapmak görüldüğü kadar kolay bir işlem değildir. Yapılan bazı teknik hatalar, güzel görünümün aksine itici bir görüntü oluşmasına neden olabilir. Dikkat edeceğiniz bazı ufak püf noktaları sayesinde, çevrenizde dikkat çekecek bir makyaj yapabilirsiniz. İşte makyaj yapmanın püf noktaları!

Kapatıcı: Kapatıcı kullanıyorsanız, satın alırken mutlaka fondöteninizin renk tonundan iki ton açık renkte bir kapatıcı tercih etmeli ve kullanmalısınız.

Fondöten: Fondöten kadınların sıkça kullandığı, etkili bir kozmetik ürünüdür. Ancak fondötenin ciltte iyi durması için, kullanmadan önce cildinize mutlaka makyaj bazı veya nemlendirici krem uygulamalısınız. Bunun yanı sıra cilt renginizden koyu renkte fondöten kullanımı, büyük bir hatadır.

Aydınlatıcı: Aydınlatıcıyı mutlaka burun kemiği üzerinde, elmacık kemikleri ve çene bölgesinde, yanak, dudak üstü ve kaşların üzerinde kullanmalısınız. Ayrıca göz pınarlarınızda kullanacağınız aydınlatıcı, gözlerinizin oldukça iri görünmesini sağlayacaktır.

Kaş Kalemi: Özellikle sarışın kadınların saç renginden birkaç ton koyu renkte kaş kalemi kullanması önemli bir teknik noktadır.

Eyeliner: Eğer doğal bir görüntü yakalamak istiyorsanız, jel formunda eyeliner kullanmalısınız. Bunun yanı sıra kalem eyeliner kullanımı da, aynı etkiyi gösterecektir.

Maskara: Maskara kullanımı makyajda çok önemlidir. Ancak maskara kullanımı öncesinde kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırırsanız, maskaranın etkisi kat kat artacaktır.

Allık: Allık kullanan kadınların en büyük hatası, doğru yönde allık sürmemektir. Allığı elmacık kemiklerinin üzerinden başlayarak saçın başlangıç kısmına doğru sürerseniz, daha etkileyici bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Dudak Kalemi: Kullandığınız rujun rengine orantılı olarak, dudak kaleminin renk tonu bir ton koyu olabilir. Ya da rujun rengiyle aynı renkte kalem kullanabilirsiniz. Ancak dudak kalemini kullanırken, ince çizgiler çekerek kullandığınıza emin olun. Bu durumda dudaklarınız, daha etkileyici bir görüntüye kavuşacaktır.

İlginizi Çekebilir

Cilt Temizliğinin 10 Püf Noktası

Cildimiz her gün güneş ışığı, toz, bakteri ya da kullanılan kozmetik ürünlerinin kimyasalların maruz kalmaktadır. …

1 Yorum

  1. Makyajın püf noktaları yazınız sayesinde makyaj yaparken yapmış olduğum hataları fark ettim. Bu hatalara bir daha düşmeyeceğim daha güzel gözükeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.