Makyajla Sivilceler Nasıl Kapatılır?

Paylaş
 

Özel bir günün sabahında aynaya bakarken alnınızda ya da yanağınızda bir sivilce ile karşılaşmak ne kötüdür, değil mi! Neyse ki her halde imdadımıza yetişen makyaj hileleri var.

Sivilceyi kapatan makyaj
Öncelikle hemen belirtelim ki yüzünüzde belirgin bir sivilce sorunu  varsa bir dermatoloji uzmanına görünmenizde fayda var. Ayrıca sivilce sorunu olan yüzlerde sürekli makyaj uygulamaları,  cilt sağlığı için zararlı olmaktadır.

 

1.Koyu bir fondotenle sivilceyi gölgeleyin ve gölgeyi kapatın
Ancak cildinizde beliren ufak bir sivilceyi  fondöten yardımıyla kapatabilirsiniz. Bunun için öncelikle fondöten süngerinizi çok az nemlendirerek her zaman kullandığınız fondöteninizin bir koyu tonunu sivilcenizin üzerine bastırın. Koyu fondotenle gölgeledeğiniz sivilcenin üzerine ikinci bir kat olarak kapatıcınızı sürün.

2.Makyaj zemininizi oluşturup fondoteninizi uygulayın
Biraz bekledikten sonra yüzünüze sivilcelerinizin üzerine dokunmadan, nemlendirici sürün. Daha sonra tüm yüzünüze asıl fondöteninizi uygulayın.

3. Sabitleyici pudya kullanın
Makyajın yüzünüzde kalıcı olması için sabitleyici pudra uygulayarak, göz makyajınıza geçebilirsiniz.

Bu yazı 2680 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. sara engin dedi ki:

    Sivilcelerden nefret ediyorum bu makyaj olmasa nasıl kapatırdık 🙂

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.