Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar

Paylaş
 

Metabolizmanın yavaşlamaya başlaması sıcak ortamda bile üşüme, pul pul dökülen cilt, düşük tansiyon, kabızlık ve kilo problemleriyle karşılaşmaya neden olur. Sindirim ve boşaltım sistemleri yavaşlayan kişi, ne kadar katı bir diyet uygularsa uygulasın zayıflayamadığından yakınır. Ancak çoğu zaman bu durumun metabolizmadan kaynaklandığı bilinmez. Bu belirtileri kendinde gören kişilerin metabolizmayı hızlandıran çaylar arasından herhangi biriyle zayıflamaları ve sağlıklarına kavuşmaları mümkündür.

Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifleri

Aşağıda tarifi verilen çaylardan birini gün içerisinde birkaç kez içerek sindirim ve boşaltım sistemlerinizi hızlandırabilirsiniz. Hatta bu tarifler, içindeki malzemeler sayesinde metabolizmanızı düzeltmekle kalmaz, pekçok şikayetiniz için de fayda sağlar. Metabolizmayı hızlandıran çaylar genel olarak yan etkiye de sahip değildirler.

Elma ve Tane Karabiberli Metabolizma Çayı

 • 1 adet elma
 • 1 tatlı kaşığı tane karabiber (öğütülmeden kullanılmalı)
 • 1 limon
 • 4-5 tane karanfil
 • 1 adet çubuk tarçın

Kabuklu halleriyle birkaç parçaya böldüğünüz elma ve limonları, diğer malzemelerle beraber 3 litre suda kaynatın. Karabiber acı gelse de metabolizmanızın üzerinde müthiş bir etkisi olacaktır. Elmalı karabiberli çayın ömrü ise 24 saattir.

Elma Sirkeli Metabolizma Çayı

 • 2 yemek kaşığı elma sirkesi
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 2 parça karanfil

1 su bardağı kaynar suyun içine sirke de dahil tüm malzemeleri atarak kaynatmadan demlenmesini bekleyin ve süzün. Sabah akşam içeceğiniz sirkeli çayın lezzeti hoşunuza gitmese de, zayıflık ve zindelik için katlanılamayacak bir lezzet değildir.

Metabolizma İçin Yeşilçay

Hiçbir ek malzeme gerekmeden sabah-akşam birer bardak yeşil çay içerek metabolizmanızı hızlandırmanız mümkün.

Sonuç olarak; metabolizmayı hızlandıran çaylar gözle görülür etkiler bıraksa da, bu sistemi korumak için yürüyüş ve sağlıklı beslenmeyi bırakmamanızı öneriyoruz.

Bu yazı 1192 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir adet yorum var.

 1. zehra dedi ki:

  Metabolizmayı hızlandırmak için yeşil çay içiyordum. Elmalı çay tarifleri de farklı duruyor deneyeceğim umarım tadı güzel olur.

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.