Meyvelerle Yapılan Cilt Bakımı Maskeleri

Paylaş
 

Cilt sağlığı herkes için büyük önem taşımaktadır. Büyük paralar harcayarak alınan pahalı ürünlerde ve güzellik merkezlerinde uygulanan işlemlerde, cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesi için vitamin takviyeleri bulunmaktadır. Hal böyle olunca birçok vitamin içeren meyvelerin, cilt sağlığı için önemi göz ardı edilemiyor. Meyveler içinde barındırdığı vitaminler sayesinde, hem cildin genç kalmasını sağlıyor hem de cildin canlanmasına, parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Peki meyveleri cilt bakımı için nasıl kullanabilirsiniz? Gelin birlikte bu sorunun cevabına göz atalım;

Armut Maskesi

Bu maskeyi hazırlamak için, bir adet olgun armut, kase ve çatala ihtiyacınız var. Armudu kabuklarını soyduktan sonra, cam bir kasenin içine alın. Çatal yardımıyla ezerek püre haline getirdiğiniz armudu, cildinize kalın bir tabaka oluşacak şekilde sürün. 15 dakika kadar beklettikten sonra, cildinizi durulayın.

Çilek Maskesi

Bir avuç kadar çileği, cam bir kase içine alın. Bir çatal yardımıyla, çilekleri püre haline gelene dek ezin. Çilek püresini cildinize sürün ve 10-15 dakika bekletip, ılık su ile cildinizi temizleyin. Çileğe alerjiniz varsa, bu maskeden uzak durmanız doğru olacaktır.

Ahududu Maskesi

Cildinizin kadife gibi bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız, içeriğinde bolca A vitamini bulunan ahududu ile maske hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir avuç ahududuyu cam bir kaseye alıp, çatal yardımıyla püre haline getirmeniz yeterli. Hazır hale gelen ahududu maskesini, temiz cildinize uygulayıp 10 dakika bekletin. Ardından cildinizi bol su ile durulayın.

Meyvelerle hazırlayacağınız bu basit maskeler, cildinizi gençleştirmeniz için büyük bir yardımcıdır. Hem doğal hem de yapımı kolay bu maskeleri, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bu yazı 1007 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.