Muzla Yapabileceğiniz Cilt Maskeleri

Paylaş
 

Postasyum açısından zengin olan, içeriğindeki B6 vitamini, folik asit ve besleyici özelliğiyle bilinen muz, en faydalı meyvelerin başında gelir. Yıpranmış ciltleri onarıcı özelliği, hassas ciltler üzerindeki etkisiyle, içeriğinde muz bulunan maske tarifleri sizlerle!

Cildi Besleyen Muz Maskesi

1 tane muzu soyduktan sonra, uygun bir kap içine alın ve çatalla iyice ezin. Üzerine 1 tatlı kaşığı süt ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız maskesi yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Ardından ılık suyla yüzünüzü temizleyin.

Kuru Cilt Tiplerine Özel Muz Maskesi

Bir kase yoğurdun içine, bir muzun 4/1’ini ve 1 yemek kaşığı balı ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırarak maskeyi hazır hale getirin. Bu maskeyi yüz ve boyun bölgenize sürüp 10 dakika bekletin. Ardından ılık suyla cildinizi durulayın.

Yorgun Ciltler İçin Muz Maskesi

1 tane muzun ezerek püre haline getirin. Cildinizi yıkayarak iyice temizleyin. Ardından muz püresini cildinize masaj yaparak uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra, ılık suyla ıslattığınız pamuk yardımıyla cildinizi temizleyin.

Hassas Cilt Tiplerine Özel Muz Maskesi

İçeriğinde bolca potasyum bulunan muz, yıpranan ciltler için etkilidir. Ayrıca cilt hassasiyetini ortadan kaldırır ve kuru cilt sorunun yok eder. Bu sorunları yok edebilmek için, lekesiz 1 muza ihtiyacınız var. Muzu soyun ve yarısını çatalla ezerek püre haline getirin. Üzerine 2 çorba kaşığı yulaf ezmesi ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız maskesi yüzünüze sürerek 15 dakika bekletin. Ardından ılık suyla durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Karma Cilt Tiplerine Özel Muz Maskesi

1 tane muzu ezin ve püre haline getirin. Ardından bir miktar kremayı muz püresine ekleyerek iyice karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi yüzünüze sürün. Maskeyi cildinizde 30 dakika bekletin ve ılık suyla temizleyin.

Bu yazı 1262 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. İrem dedi ki:

    Muzu yemek yerine cilde sürmek ilginç geldi. Cildi besleyen muz maskesini denemek lazım.

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.