Onarıcı Doğal Saç Maskeleri

Paylaş
 

Özellikle kadınlar için güzellik ölçüsü saçların, sağlıklı bir yapıda olması, gündelik yaşamın tozu, kiri ve tehditlerine maruz kalmasını önleyici tedbirler alınması çok önemlidir. Tabii bu korumayı yaparken de uygulanan yöntemlerin ucuz ve kullanılan malzemelerin her yer ulaşılabilir olması oldukça önemlidir. Bunun için başvurulan yöntemlerden biri de onarıcı doğal saç maskeleridir.

Yüzyıllardır kullanılan ve faydası kanıtlanmış bu maskeler ile sağlıklı bir saç yapısına kavuşmak mümkün.

Saç bakımı deyince önde gelen onarıcı doğal saç maskeleri ;

Zeytinyağı Saç Maskesi

Saç ve cilt bakımının vazgeçilmez bitkisel yağı olan zeytinyağının, evde hazırlanabilir kolay tariflerle uygulanması mümkün.

 • 5 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 2 yumurta
 • 1 yemek kaşığı limon suyu
 • 2 yemek kaşığı bal

Saçların nem oranını arttıran, yumuşaklık kazandıran besleyici bir saç maskesidir. Karışım, saç derisinden başlanarak bütün saçlara uygulanır. Saç, bir örtü yardımıyla kapatılarak 15 dakika bekletilir. Onarıcı doğal saç maskeleri içinde en etkili yöntem olan bu karışıma tarçın ilave edildiğinde saç dökülmesi sorunlarını da ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Yulaf Ezmeli Saç Maskesi

Yumuşak ve ipeksi saçlara kavuşmanın formülüdür. Saçtaki aşırı yağın atılmasına yardımcı olurken, saç uzatan bir etki verir. Saç derisi tahrişini tedavi eden onarıcı doğal saç maskelerindendir.

 • 1 yemek kaşığı yulaf
 • 1 yemek kaşığı süt
 • 1 yemek kaşığı badem yağı

Elde edilen karışım, yulaf sayesinde beta-glukan, sütteki A ve B6 vitamini ve biyotin bakımından zengindir. Badem yağı da saç dökülmelerine karşı karışımdaki yerini alır. Maske saçlara uygulandıktan sonra 20 dakika bekletilir. Da sonra şampuanla yıkanır.

Bu yazı 791 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir adet yorum var.

 1. Selin Akcan dedi ki:

  Zeytin yağının saça faydaları tartışılmaz ama yulaf maskesi biraz garip geldi faydası var mı ki ?

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.