Orijinal Chia Nedir? Çiya Tohumu Nerede Satılır?

Paylaş
 

Günümüzde yanlış beslenme alışkanlıkları neticesinde obezite sorunu iyice yaygınlaşmıştır. Hazır gıdaların tüketilmesi, yoğun iş temposu nedeniyle fast-food adı verilen gıdaların yaygınlaşması sonucunda kilo problemi üst düzeye çıkmıştır. Bu nedenle insanlar doğal yollarla zayıflama konusuna dikkat etmeye başlamıştır. Bu noktada karşımıza orijinal chia konusu çıkmaktadır. Özellikle son dönemde yaygınlaşan chia tohumu son derece önemli etkilere sahiptir.

 

Chia Tohumu Nedir?

Chia tohumu, Güney Amerika’ya özgü, nane ailesinden çiçekli bir bitki türüdür. Özellikle Güney Meksika’da yoğun bir şekilde yetiştirilmektedir. İçeriğinde yoğun miktarda Omega 3 yağ asidi bulunan bu bitki, tohumlarıyla fayda sağlamaktadır.  Yüksek lif oranıyla da dikkat çeken chia tohumu, halk arasında bir hayli popüler olmuştur.

Chia tohumu genellikle çay şeklinde tüketilmektedir. Bu konuda orijinal chia tohumu almaya dikkat edilmelidir. Ülkemizde çiya diye telaffuz edilen bu tohumun orijinal alınmaması önemli sorunlara neden olabilmektedir.

Chia Tohumu Nerede Satılır?

Sağlıklı ve doğal yollarla zayıflamak isteyenlerin son dönemlerde tercih ettiği chia tohumuyla ilgili chia tohumu nerede satılır sorusu gündeme gelmektedir. Bu sorunun ilk yanıtı seçkin aktarlardan alınabileceğidir. Yine de güvenilir bir aktardan almanız son derece önemli bir konudur. Özellikle karışım olmaması için güvenilir bir yerden satın almanız gerekmektedir.

Chia tohumu nerede satılır sorusunun diğer bir yanıtı da büyük marketlerdir. Büyük marketlerde genellikle poşetlenmiş şekilde çeşitli ağırlıklarla satışa sunulmaktadır. Ayrıca, web sayfası üzerinden organik besin satışı yapan web sayfalarından da bu mucize gıdayı alabilirsiniz. Sayfa seçimi yaparken gerekli izinlere sahip olmasına ve orijinal chia tohumu satmasına özen göstermeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden bu konuya yoğunlaşan kötü niyetli sayfaların olduğu unutulmamalıdır.

Chia Tohumu Kullananlar

Zayıflama konusunda chia tohumu gündeme geldikten sonra adeta ilgi patlaması yaşanmıştır. Bu tohumu kullanarak zayıflamak isteyen kişiler için çiya tohumu kullananlar konusu son derece önemlidir. Bu tohumu kullanarak yorum yapan kişilerin belirttikleri tercihte doğrudan rol oynamaktadır. Olumlu yorumların fazla olması chia tohumuna olan rağbeti arttırırken, olumsuz yorumlar kullanıcıların uzaklaşmasına neden olabilmektedir.

Çiya tohumu kullananlar konusunda özellikle ünlü sanatçı İrem Derici’nin yaptığı açıklama etkili olmuştur. Ünlü sanatçı kısa sürede zayıflamasının chia tohumu sayesinde olduğunu açıkladı ve bu tohuma olan rağbet bir anda artış gösterdi. Özellikle bu konuda hizmet sunan sayfaların artış göstermesini sağlamıştır.

Chia tohumu ya da ülkemizdeki telaffuzuyla çiya tohumu zayıflamak için önemli olsa da tüketim miktarına dikkat edilmelidir. Normalden fazla tüketilmesi önemli sorunlara neden olabilmektedir. Özellikle kan cıvıtıcı ilaçlar kullanan kişilerin uzak durması da önerilmektedir. Yine de chia tohumu kullanmayı deneyerek zayıflayabilirsiniz. Orijinal chia tohumu kullanarak bu önemli bitkinin tüm faydalarını elde edebilirsiniz. Özellikle çay olarak tüketilmesi tercih edilmekte, aynı şekilde yemeklerin ya da salataların üzerine ezerek eklenebilmekte ve bu da sağlığı olumlu etkilemektedir.

Bu yazı 1028 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.