Parlak ve Sağlıklı Ciltler İçin Öneriler

İlerleyen yaşlarda hepimizin en büyük şikayeti olacak kırışık, soluk ve cansız vücudumuz için bu yazımızda evlerimizde hazırlayabileceğiniz çok pratik tarifler vereceğiz. Yazımızda belirtilecek maskelerden kendinize uygun olanı seçip uygulayabilirsiniz.

Salatalık ve Süt

Sıkı ve gergin bir cilt isteyenler mutlaka salatalığı denemeliler. Salatalık öncelikle rendelenir. Üzerine bir bardak su bardağı süt eklenerek karıştırılır. Karışımın altında toplanacak su yüze sürülür ve 3 dk. kadar beklenir, bu işlem 3 defa yapılır. Su yüzümüzde kuruduktan sonra bol su ile yüzümüzü temizleyebiliriz. Bu işlemin ardından nemlendirici kullanılması tavsiye edilir.

Yoğurt ve Limon

Bir yemek kaşığı yoğurda yarım limon sıktıktan sonra iyice karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi gözaltına sürmeyecek şekilde cildinize uygulayın. 20 dk. bekledikten sonra yüzünüzü iyice durulayın.  Vücutta kuruma olacağı için nemlendirici kullanmaya özen gösterin.

Yoğurt Suyu

Yoğurdun içinden elde ettiğiniz yoğurt suyunu pamuk yardımıyla göz altlarınıza sürün.5 dk boyunca pamuk göz altlarınızda kaldıktan sonra yüzünüzü su ile durulayın. Bu işlem gözaltı morluklarınızın giderilmesi için etkili olacaktır.

Elma ve Kayısı

Bir adet kırmızı elmayı dilimleyin ve 4 kayısı ile birlikte bir bardak su ile yumuşayıncaya kadar haşlayın. Püre haline gelen maskenizi yüzünüze uygulayın ve 20 dk. boyunca bekleyin. Ardından yüzünüzü bol su ile durulayın.

Yukarıda belirtilen maskeleri hafta da en az bir en fazla iki kez uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.