Pirinç Suyunun Cilde Faydaları

Pirinç suyunun cilt bakımı için kullanılması Antik Çin’den gelmektedir. Eski dönemlerden beri Çinli kadınlar, cilt toniği olarak doğal ve katkısız, süzülmüş pirinç suyu kullanırlar. Çünkü pirinç suyu, cilde doğal bir parlaklık verir, gözenekleri küçültür ve cildin daha sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Cildi Beyazlatır

Pirincin içerisinde bulunan nişasta ve diğer doğal maddeler, cildi hem onarır hem de güneşe karşı korur. Ayrıca cildi beyazlatır ve cilt lekelerinin de önüne geçer. 1,5 çay bardağı ılık suya,  5 tatlı kaşığı pirinç eklenir, 3 dakika kadar ılık suda bekletilir ve bir şişeye boşaltılır. Elde edilen bu doğal karışım, cilt toniği olarak kullanılabilir.

Cildi Sıkılaştırır

Pirinç suyu, cilt toniği olarak kullanıldığında, cildi beyazlaştırmasının yanında sıkılaştırır ve sarkmaları önler. Ancak burada bir püf noktası vardır. Hazırladığınız cilt toniğini, buzdolabında saklamalı ve 3 gün boyunca kullanmalısınız.

Siyah Noktaları ve Sivilceleri Yok Eder

Pirinç suyunun cilde faydaları arasında, sivilce ve siyah noktaların tedavisinde kullanılması da yer alır. İki çay bardağı suyun içerisinde bir çay bardağı pirinç 3 saat kadar bekletilir. Hemen ardından elde edilen pirinç suyu ile cilt yıkanır.

Pirinç suyunun cilde faydalarının gözlemlenebilmesi için, her gün düzenli olarak uygulanması gerekir. Eğer düzenli bir şekilde uygulanırsa; ciltteki ölü deriyi atar, lekeleri yok eder ve 15 gün kullanımın ardından cildi beyazlatmaya başlar.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.