Pratik ve Hızlı Makyaj Yapmanın Sırları

Pratik ve hızlı makyaj yapmak pek çok kadının arzuladığı bir durumdur. Özellikle de çalışan bayanların sabah uyanıp pratik bir şekilde makyaj yapıp çıkması ve kalan süreyi de sevdiklerine ve ailesine ayırması için önemlidir. Zaman en değerli hazinemizdir. Bu yüzden günün her saatinde her daim bakımlı görünmek ve bakımı için saatlerini ayırmak istemeyen bayanlar için küçük birkaç pratik ve hızlı makyajın nasıl yapılabileceğine dair bilgiler vereceğiz.

Pratik ve hızlı makyaj aslında çok kolay bir biçimde yapılır. Öncelikle ten renginize en uygun fondöten rengini seçerek yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgeniz varsa oralara uygulamalısınız. Daha sonra yine ten renginize uygun bir allığı yüz şeklinize göre uygulamalısınız. Esmer tenli bir bayansanız pembe ve bronz tonlarını sarışınsanız da turuncu ve pembe tonlarını allık seçimlerinde kullanabilirsiniz.

Sonra göz renginize en uygun kalem ve farları tercih ederek giyeceğiniz kıyafeti de göz önünde bulundurarak makyajınızı yapmalısınız. Renkli gözlere sahipseniz kahve ve tonları sizin için uygun olacaktır. Kahverengi ve siyah gözlere sahipseniz siz de siyah göz kalemi ve mavi, turkuaz, lila renklerini far seçiminizde kullanarak gözlerinize ışıltı katabilirsiniz. Doğal bir makyaj yapmanız günlük kullanım açısından en doğru seçim olacaktır. Doğal yapılan makyaj daha hoş ve sade bir görünüm katacak ve sizin doğal güzelliğinizin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bunun dışında günlük yaşantınızda çok koyu kırmızı ve parlak renkler yerine daha doğal ve pastel renkteki rujları tercih edebilirsiniz. Pratik ve hızlı makyaj yapmak işte bu kadar kolay. 15-20 dakikanızı ayırdığınız makyajınız sonrası kendinizi çok daha iyi hissedecek her daim bakımlı görünecek ve kalan vaktinizi sevdiklerinize ayırabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Kusursuz Oje Sürmek İçin Bilmeniz Gerekenler

Tırnak bakımı kadınların önem verdiği şeylerden biridir. Öyle ki birçok kadın, manikür ve pedikür işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.