Pürüzsüz Bacaklar İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Paylaş
 

Özellikle yaz aylarında estetik olarak kötü görünen bacaklar, birçok kadının sorunu haline gelebiliyor. Bacaklarda oluşan kötü görüntünün nedeni, çoğu zaman yanlış epilasyondan kaynaklıyor. Hal böyle olunca bacak tüylerinin alınması, pürüzsüz ve hoş görünen bacaklar için yeterli olmuyor. Oysa dikkat edeceğiniz birkaç faktör sayesinde, bacaklarınızı pürüzsüz hale getirmeniz mümkün. Pürüzsüz bacakların sırrını merak ediyorsanız, yazımızın devamına bir göz atın.

Bacak Tıraşını Özenli ve Dikkatli Yapın

Bazen bacaklara yapılan tıraş işlemi, zaman yetersizliğinden ya da bir başka nedenden aceleye getirilebilir. Ancak bu durum, bacaklarınızda pürüzlü bir görünüm oluşmasına neden olur. Bu nedenle bacaklarınızı tıraşlayacağınız zaman, vakit ayırmalı ve özenle yapmalısınız.

Ağda Yapmak En Doğru Tercih

Ağda işlemi diğer tüy temizliği işlemlerine göre, daha meşakatli bir işlemdir. Ancak cildiniz için en faydalı işlemlerin başında ağda gelmektedir. Ağda işlemi hem tüyleri alacağı gibi hem de bacaklarınızı ölü deriden kurtaracaktır. Bu da cildinizin pürüzsüz görünmesine yardımcı olacaktır.

Bacaklarınızı Nemlendirmeye Gayret Edin

Sadece bacakların değil, tüm cildin nemlenmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle vücuduna gösterdiğiniz dikkati, bacak bakımınıza da göstermelisiniz. Banyo sonrası bacaklarınıza nemlendirici krem sürerseniz, bacaklarınızda pürüz oluşmayacaktır.

Banyoda Lif Ya Da Kese Kullanmak Önemli

Banyoda kese işlemi yapmak ya da lif kullanmak, bir bakıma peeling etkisi göstererek cildinizi ölü deriden arındıracaktır. Bacaklarınızı her banyo saatinizde keselemeye özen gösterin. Bu işlem temizliğin yanı sıra, batık ve kıl dönmesi oluşumunu da engellemektedir.

Güzel Bacakların Bir Diğer Sırrı Soğuk Su

Banyodan çıkmadan önce bacaklarınıza soğuk su uygulaması yaparsanız, kan dolaşımınız hızlanacaktır. Bu da bacaklarınızın daha canlı ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

Bu yazı 1179 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.