Pürüzsüz Bir Cilt İçin 5 Doğal Yöntem

Pürüzsüz bir cilde sahip olarak güzel bir görünüm elde etmek birçok kişinin hayalidir. Özellikle de kadınlar bu konuya büyük bir hassasiyet göstermekte ve güzel bir görünüm yakalayabilmek için birçok kozmetik ürünü kullanımını tercih etmektedir. Bu aşamada temizlik oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Cildinizi sık sık temizlemeli ve kesinlikle cildinize zararlı olacak ürünleri kullanmamalısınız. Eğer makyajsız yapamam diyorsanız en az makyaj kadar makyaj temizliğine de önem vermeli ve gün sonunda mutlaka cildinizi temizlemelisiniz. Peki, pürüzsüz sağlıklı bir cilt için neler yapılmalıdır? İşte sağlıklı bir cilt için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler…

1. Bal

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için bal uygulaması ilk sırada yer alıyor. Ayrıca bu işlem için herhangi bir zahmete girmenize ve yorulmanıza da gerek yok. Aldığınız balı eliniz yardımıyla yüzünüzü sürebilir ve yarım saat sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez bu maskeyi uygulayarak daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

2. Karbonat ve Yoğurt

Karbonatın cilde olumlu etkilerini artık bilmeyen kalmamıştır. Sağlıklı bir cilde sahip olmak ve herkesin dikkatini çekmek istiyorsanız 1 çay kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak yüzünüze sürebilirsiniz. Yaptığınız karışım yüzünüzde kuruduktan sonra ılık su ile durulayarak daha rahat bir cilde sahip olma şansını elde edebilirsiniz. Ayrıca yapacağınız bu karışım siyah nokta ve sivilceler için de oldukça etkilidir.

3. Limon Suyu

Limonun içinde yer alan nitrik asit, aknelerden kurtulmanızı sağlayacağı gibi renk düzensizliklerinin de önüne geçecektir. Bir pamuk yardımıyla limon suyunuzu cildinize sürerek pH dengesini düzenleyebilir ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Düzenli olarak bu uygulamayı yapmanız durumunda daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

4. Salatalık

Salatalığın cilde olumlu etkileri de oldukça üst seviyededir. Salatalığı hafif masajlar şeklinde yüzünüze sürerek büyük bir rahatlama elde edebilirsiniz. Gözeneklere, siyah noktalara ve aknelere iyi gelen salatalık; yüzünüzdeki pürüzleri de ortadan kaldırarak sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

5. Elma Sirkesi

Birçok yerde faydası ile ön plana çıkan elma sirkesi cilt sağlığında da kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Yüzünüzdeki pürüzden, aknelerden ve gözeneklerden kurtulmak istiyorsanız günlük tonik olarak cildinize elma sirkesi uygulayabilir ve kesin sonuçlara ulaşabilirsiniz. Düzenli olarak kullanmanız durumunda cildinizde gözle görülür bir  farkın ortaya çıktığını kolayca görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.