Saç Kırıkları İçin Evde Maske Tarifleri

Paylaş
 

Görsellik anlamında büyük bir öneme sahip olan saçlar zamanla yıpranmaktadır. Bu yıpranma sonucunda da çeşitli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Saç kırıkları yaygın olarak görülen ve yıpranma sonucunda oluşan sorundur. Bu sorunun çözümü için evde şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

Zeytinyağı Maskesi

Adeta doğal bir şifa kaynağı olan zeytinyağının sayısız olumlu etkisi vardır. Cilt ya da saç maskesi olarak da kullanılabilen zeytinyağı saç kırıkları üzerinde etkili olmaktadır. Bu maske için 4 tatlı kaşığı zeytinyağını bir kaba koymanız gereklidir. Sonrasında üzerine 1 adet yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı balı da ekleyin. Tüm malzemeyi iyice karıştırın. Sonrasında saçlarınızı tutam tutam ayırarak kırıkların yoğun olduğu bölgelere uygulayın. Uyguladıktan sonra saçlarınızı bone ile sararak 45 dakika kadar bekleyin. Sonrasında şampuanla saçınızı yıkayarak maskeyi arıtın. Bu karışımı kırıkların olduğu alanlara haftada bir kez düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Badem Yağı Maskesi

Sağlığa faydalı yağlar arasında yer alan badem yağı, cilt ya da saç maskelerinin aranılan malzemeleri arasında yer almaktadır. Bu maskenin yapımı için 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 çorba kaşığı çay ağacı yağı gereklidir. Yağları birbirine karıştırdıktan sonra parmağınızla karışımı saç uçlarınıza yediriniz. Sonrasında saçlarınızı topuz yaparak 2 saat bekletin ve şampuanla yağları arındırın. Bu karışımı haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Saç kırıklarını önlemek için bu maskeleri uygulayabilirsiniz. Bunların yanı sıra, saçlarınızı düzenli olarak uçlarından kestirmek de son derece önemlidir. Hepsinin yanı sıra saç tipinize en uygun şampuanı kullanmanız ve saç bakımınızı ihmal etmemeniz de önemlidir. Saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını engelleyen saç kırıkları sorununu ciddiye alarak hareket etmeli ve belirli dönemlerde profesyonel bakıma başvurmanız gereklidir. Bu şekilde saçlarınız daha sağlıklı bir şekilde uzayacaktır.

Bu yazı 1085 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.