Saç Kırıkları İçin Maske Tarifleri

Saçın sağlıksız olduğunun en büyük göstergelerinden birisi de saç uçlarında çatallanmalar şeklinde görülen saç kırıklarıdır. Saç bakımında yapılan hatalar, sürekli fön çekmek, saça uygulanan boya gibi kimyasal işlemler saç  kırılmalarına yol açabildiği gibi kireçli su da saçın  kırılmasında büyük  rol oynamaktadır.

Saç kırıkları ila başa çıkmada en etkili yöntem saçların uçlarından kestirilmesi ve kırıklarının aldırılmasıdır. Ancak bazı maskelerin düzenli kullanımı da saç kırıkları üzerinde onarıcı etki yaratmakta ve saçın kırılmasını belirgin oranda azaltmaktadır.

Saç Kırıkları için Yumurta ve Bal Maskesi Tarifi
Bir yumurtanın sarısı ile bir çay kaşığı balı karıştırarak; saç uçlarına yediriniz. Yarın saat sonra maskeyi önce ılığa yakın bir su ile akıttıktan sonra sıcak su ile duş alınız.

Saç Kırıkları için Zeytinyağı Maskesi
Bir yemek kaşığı zeytinyağını bir yumurta sarısı ile iyice karıştırın. Bu karışına birkaç damla limon sıktıktan sonra saç uçlarınıza uygulayarak 20 dakika bekletin. Saçınızı ılık su ile yıkadıktan sonra sıcak suyla banyo yapınız.

İlginizi Çekebilir

Saç Bakımında Hindistan Cevizi Yağının Altı Etkisi

Hindistan cevizi yağı, pek çok güzellik ve bakım ürününün yapımında hammadde olarak kullanılıyor. Besleyici özelliğiyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.