Saç Kırıkları İçin Maske Tarifleri

Paylaş
 

Saçın sağlıksız olduğunun en büyük göstergelerinden birisi de saç uçlarında çatallanmalar şeklinde görülen saç kırıklarıdır. Saç bakımında yapılan hatalar, sürekli fön çekmek, saça uygulanan boya gibi kimyasal işlemler saç  kırılmalarına yol açabildiği gibi kireçli su da saçın  kırılmasında büyük  rol oynamaktadır.

Saç kırıkları ila başa çıkmada en etkili yöntem saçların uçlarından kestirilmesi ve kırıklarının aldırılmasıdır. Ancak bazı maskelerin düzenli kullanımı da saç kırıkları üzerinde onarıcı etki yaratmakta ve saçın kırılmasını belirgin oranda azaltmaktadır.

Saç Kırıkları için Yumurta ve Bal Maskesi Tarifi
Bir yumurtanın sarısı ile bir çay kaşığı balı karıştırarak; saç uçlarına yediriniz. Yarın saat sonra maskeyi önce ılığa yakın bir su ile akıttıktan sonra sıcak su ile duş alınız.

Saç Kırıkları için Zeytinyağı Maskesi
Bir yemek kaşığı zeytinyağını bir yumurta sarısı ile iyice karıştırın. Bu karışına birkaç damla limon sıktıktan sonra saç uçlarınıza uygulayarak 20 dakika bekletin. Saçınızı ılık su ile yıkadıktan sonra sıcak suyla banyo yapınız.

Bu yazı 3060 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.