Saç Kırıkları İçin Bakım Önerileri

Saç kırıklarının başlıca nedenleri arasında kullanılan saç ürünleri, yaptırılan bakım yöntemleri, fön çektirmek, sürekli boyatmak veya güneş altında fazla kalmak gibi olumsuz durumlar yer almaktadır. İşte biz de saçlarına önem veren bayanlar için saç kırıklarını nasıl onarabileceklerine dair bazı bakım önerilerini yazımızda bulmanızı sağlayacağız.

Saç Kırıkları İçin Nem Dengesi

Kırıkları onarabilmenizin yollarından birisi nem dengesini sağlayabilmektir. Nem dengesi bozulduğunda saçlarınızda daha fazla kırık oluşabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle nemini kaybetmemesi için özenli davranmalısınız.

Saçlarınızı Havluya Sarın

Duştan çıktıktan sonra yapılan hatalardan birisi, saçlarda kırık oluşumunu artırır. Havluyla kurularken yalnızca sarmalı ve kendi kendine suyunu almasını beklemelisiniz. Böylelikle havluyu saçlarınıza sürtmemiş olursunuz ve bu da kırık oluşumunu büyük ölçüde azaltan çözümler arasında yer alır.

Saç Kırıklarına Karşı Fön Çektirmeyin

Sürekli fön çektiren kişilerde saç kırıklarının daha fazla olduğu görülmektedir. Bu nedenle önlem almak isteyen kişilerin saçlarına daha az fön çektirmesi gerekmektedir. Saç kırıklarının düşmanı olan fönü olabildiğince uzun zaman dilimleri arasında kullanmayı denemelisiniz.

Saç Kırıklarına Maske Hazırlayın

Zeytinyağı ve 1 adet yumurta ile hazırlayacağınız saç maskesini 1 saate yakın bir süre saçınızda bekletin ve daha sonra durulayın. Bu sayede muhteşem bir şekilde etkili olduğunu siz de hemen görebileceksiniz. Saçlarınızın bakımlı olması için bu maskeyi sık sık tekrarlamayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Saç Bakımında Hindistan Cevizi Yağının Altı Etkisi

Hindistan cevizi yağı, pek çok güzellik ve bakım ürününün yapımında hammadde olarak kullanılıyor. Besleyici özelliğiyle …

1 Yorum

  1. Kamelya Candan

    Bende diyorum saçlarım neden kırılıyor. Duştan çıkınca saçlarım kurusun diye havluyla hızlı bir şekilde kuruluyordum. Hata yapıyormuşum bunda sonra havluyu sarar kurumasını beklerim. Bu yararlı bilgileri verdiğiniz teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.