Saç Modelleri

Kadın Saç Modelleri

 Saçlar kadınların güzellik servetidir. Saçtaki en ufak bir tarz değişikliği adeta çehre değişikliğine bile neden olmaktadır. Saç bakımı ve yüz tipine uygun saç modelleri bayanlar için bu bağlamda çok önem taşımaktadır ve kadınlar bunun için elinden gelen her şeyi yapmaktadır.

Yüz tipine uygun doğru saç şeklini seçmek yüzün güzelliğinin ortaya çıkması için vazgeçilmezdir. Ancak kadınlar çoğunlukla bu konuda dikkat etmemektedir. Seçilecek olan saç modelleri sadece yüze değil vücuda da hitap etmelidir.

Kısa Saç Modelleri
Hem değişiklik hem de modern bir görünüm isteyen bayanlar için en iyi seçim; son zamanlarda oldukça popülerleşen kısa saç modelleridir. Bu gün hem sanat dünyasında hem de çevremizde kısa saç modeline çokça rastlamaktayız. Ayrıca kısa saçın bakımı ve kullanılması daha kolaydır. Kısa saç modellerini tercih eden ileriki yaşlardaki kadınlar muhtemelen birkaç yaş daha genç görünecektir ve modern bir izlenim uyandıracaktır.

Dalgalı Saç Modelleri
Dalgalı saç modelleri imrenilesi saç modelleridir.  Kadına hem zarif, hem de şık bir hava katmakta, yüzü yumuşak göstermektedir. Kısa ya da uzun her saçta dalga kullanılabilmektedir. Özel elektrikli saç maşası aletleri bulunmaktadır ama bilindik standart plastik maşalar da iş görebilmektedir. Saçın uzunluğuna yüzün tipine göre iri dalgalı ya da küçük ve sık dalgalı saç modelleri uygulanabilmektedir.

Günlük Saç Modelleri
Şıklığı fazla gerektirmeyecek ortamlarda daha çok bulunan, birazcık da kuaföre fazla gitmeyi sevmeyen bayanlar için evde yapılabilecek günlük saç modelleri de bulunmaktadır. Bir tarak, bir toka bir de maşa; günlük hayatta ortalamanın üstünde bir görüntünün oluşabilmesi için yeterli olacaktır.

Erkek Saç Modelleri

Erkek saç modelleri son zamanlarda çok konuşulmaktadır. Erkekler saç modelleri konusunda artık geçmiştekiler kadar sıkıntı çekmemektedir ve değişik saç modellerine ulaşabilmektedir. Erkek kuaförleri de çağımıza ayak uydurabilmiş durumdadır. Bu gün dışarıya baktığımızda bakımlı ve karizmatik erkekleri çok sık görmekteyiz.

Trend giyimler ve saç modelleri artık erkeklerin de takip ettiği bir mevzu olmuş durumdadır. Sadece kadınlar değil, erkekler de kendilerine bir çeki düzen verme durumunda hissetmektedir. Değişen dünya düzeninin belirtileri şüphesiz ki ilk önce saç şekillerinde kendini göstermektedir. Dünyada pek çok şey değişmişken erkeklerin fikirlerinin de değişmeye başlaması kaçınılmaz olmuştur.

Asimetrik Kesim Modelleri
TV dünyasının erkek ikonlarının devamlı uyguladığı asimetrik saç kesimi modelleri şimdi sokaklarda da yankısını bulmuş durumdadır. Özellikle iki yanın kısa üst tarafın uzun olduğu saç modelleri çok popüler olmuştur. Uzun bırakılan saç yana yatırılarak ya da arkaya atılarak çeşitli şekillerde kullanılmaktadır.

Kısa ve Şekilli Saç Modelleri
Tepeden uzun olan saçlar ile uğraşmayı istemeyecek erkekler için gayet karizmatik gösteren kısa saç modelleri de mevcuttur. Yine başın tepe kısmında yan kısımlara nazaran bir tık daha uzun kesilmiş saçlar da iyi görüntü vermektedir.

Side Part
Toplumumuzda pek tercih edilmese de çok sert, karizmatik ve cesur bir hava katan side part saç modelinde saçın yan kısımları aşırı kısa, tepe kısmı ise uzun bırakılmış ve yan kısımlardan bir çizgi boyunca ayrılmış saç modelidir.

İlginizi Çekebilir

Saç Dökülmesini Engelleme ve Tedavi Yolları

Saçlar, insanların en değer verdiği kısımlardan bir tanesidir. Fakat günümüzde saç dökülmesi birçok insanın ortak derdidir. Saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.