Saç Rengi Nasıl Açılır?

Paylaş
 

Açık saç rengi her zaman dikkat çeken, çok da talep gören bir renktir ama saç rengini açma işlemleri saçı çok fazla zarara uğratmaktadır. Kuaförlerde çeşitli kimyasallar ile çokça para verilerek yaptırılan saç rengini açma işlemini hem doğal yoldan hem de ekonomik olarak evimizde yapmak mümkündür ve zarar vermek bir kenarda dursun, yarar bile sağlamakta saça parlaklık katmaktadır.

Hepimizin evinde bulunabilecek malzemeler ile saç rengini açma yöntemi uygulamalarından bu yazımızda bahsedilecektir.

Limon

Renk açıcı özelliği hemen herkes tarafından bilinen limon, saç rengini açma konusunda da bize çok yardımcı olacaktır. Tek yapılması gereken 1 litre suyun içerisine bir su bardağı sıkılmış limon suyu ekleyerek, püskürteç başlıklı şişe yardımı ile yavaş yavaş bunu saçlara eşit oranda yedirmek ve güneşe çıkarak 1 saat beklemektir. Daha ilk andan itibaren etkisinin görülebildiği bir yöntemdir. Ancak limon asidik özelliğinden dolayı güneş ışığı ile birlikte yıpratıcı hale gelebildiğinden saç bakım kürleri ile desteklendiğinde harika sonuçlar elde etmek kaçınılmaz olacaktır.

Bal ve Zeytinyağı

Bal ve zeytinyağı yine hemen hemen hepimizin evinde bulunan mucizevi besin kaynaklarındandır. Onca yararına ek olarak saç rengini açmada ve saçı beslemede de etkilidir. Yarımşar çay bardağı bal ve zeytin yağını iyice karıştırıp saçlarımıza yedirip yaklaşık 9-10 saat streç filme sarılı bir şekilde beklediğimiz zaman saçlar hem parlayıp dolgunlaşacak hem de saçın renk tonunun açıldığı gözlenecektir. Sabır gerektiren bir süreç olsa saç rengini açmada etkisi görülmeye değerdir.

Papatya Suyu

Papatya suyu da kolaylıkla elde edebileceğimiz ürünler arasındadır. Her aktarda bulmak mümkündür ve bir avuç kadarı yeterli olmaktadır. Bir büyük bardak suya bir avuç kadar papatya kurusunu ekleyip sarı renk oluşana kadar cezvede kaynatıp, turuncu renk almadan ocaktan çekmeli ve soğumasını beklemeliyiz. Soğuyan papatya suyunu püskürteçli şişeye alarak saçlara püskürterek uygulamalı ve güneşe çıkarak yaklaşık 1 saat beklemeliyiz. Saç rengini açmada limondan sonra en etkili yöntem olarak papatya suyu görülmektedir.

Bu yazı 1492 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.