Saç Telleri Nasıl Kalınlaştırılır?

Paylaş
 

Saçların yıpranmasıyla birlikte tellerinin inceldiği görülmektedir. Dış etkenlerden dolayı bu sorunu yaşayan kişiler genellikle saç telleri nasıl kalınlaştırılır sorusunu yöneltmektedir. Bunun için alabileceğiniz bazı önlemler mevcuttur.

Düzenli Yıkama ve Masaj

Saç telleri nasıl kalınlaştırılır sorusunun ilk cevabı, saçların düzenli bir şekilde yıkanmasıdır. Saç tipinize en uygun olan şampuanı seçmek ve saç bakım kremiyle takviye etmek son derece önemlidir. Özellikle organik ürünleri tercih etmeniz saç tellerinizin daha güçlü hale gelmesinde etkili olacaktır.

Saç köklerini çevreleyen damarlardaki kan akışı, saçların sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Bu damarların düzenli çalışmasıyla kepek sorunu da ortadan kalkmaktadır. Saç derisine masaj yapmanız bu damarlardaki kan akışını hızlandırmaktadır. Bu masajları düzenli yapmanız daha olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır.

Kırılan Saçların Düzenli Olarak Kestirilmesi

Saç tellerinin zayıflamasında ve uzamasının gecikmesinde kırılma sorunu önemli bir etkendir. Saç telleri nasıl kalınlaştırılır sorusunun yanıtlarından biri de kırılan saç tellerinin düzenli olarak kestirilmesidir. Kırık saçların zamanında kesilmemesi durumunda koparak dökülme ve telleri inceltme sorunları ortaya çıkardığı görülmektedir.

Yanlış Ürün Kullanılmaması

Saç için tercih edeceğiniz birçok organik ürün bulunmaktadır. Bunların yerine ağır kimyasallar içeren ürünler kullanmanız saç tellerinizin zayıflamasına yol açacaktır. Bu nedenle başta saç boyası olmak üzere ürün seçiminde son derece dikkatli olunmalıdır. Ayrıca saçları dondurarak şekillendiren ürünlerden de mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

Doğal Maskelerin Kullanımı

Saç telleri nasıl kalınlaştırılır sorusunun cevapları arasında doğal maskeler yer almaktadır. Bu maskelerden öne çıkanlar şunlardır:

Zeytinyağı Maskesi: Saç derisinin aşırı kuru olması soruna neden olmaktadır. Saçın nem dengesi için zeytinyağı maskesi oldukça önemlidir. Haftada iki kez 40 dakikalık masajlarla saçınıza zeytinyağı uygulayarak daha güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Yumurta Akı: Protein deposu olan yumurta saç üzerinde oldukça etkilidir. Yumurta akını saçlarınıza dipten uca sürüp 30 dakika bekletmeniz olumlu sonuç verecektir.

Saçınıza Hint yağı, çemen otu, bal gibi maddeleri uygulayarak da daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca beslenme düzenine dikkat etmeniz ve vitamin alımına özen göstermeniz, stresten olabildiğince uzak durmanız da daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bu yazı 2417 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.