Saç Uzatan Aloe Veralı Maskeler

Paylaş
 

Saç uzatmak için bazen aylar bazen de yıllar boyunca sabretmek gereklidir. Çeşitli yöntemler ile daha kısa zamanda ve daha sağlıklı şekilde saç uzamasını hızlandırmak ise mümkündür. Bu noktada imdada yetişen saç uzatan aloe veralı maskeler adeta ilaç niteliğindedir. Aloe vera içeriğindeki amino asit ve proteolitik enzimler ile saçlara bakım yaparken hızlı bir şekilde uzamasını desteklemektedir.

Aloe Veralı ve Hint Yağlı Saç Maskesi

  • 1 bardak aloe vera jeli
  • 2 çorba kaşığı doğal Hint yağı

Yapılışı: Bir kapta homojen bir karışım elde edene kadar malzemeleri karıştırın. Ardından bu karışımı saçınıza ve diplerine uygulayın. Gün içinde 6 saatten fazla şekilde saçınızda kalması gereklidir ve bir sakıncası yoktur. Beklettikten sonra su ile durulayın ve şampuanla yıkayarak saçlarınızı arındırın. Haftada 1 veya 2 kez saç uzatan aloe veralı maskeler arasından bu karşımı uygulayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağlı ve Aloe Veralı Saç Maskesi

  • 6 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 3 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 2 yemek kaşığı süzme bal

Yapılışı: Tüm malzemeleri homojen bir karışım elde edene kadar iyice karıştırın. Bu karışımı saç derisinize masaj yaparak uygulayın. Tüm saçlarınızın kaplandığından emin olduğunuzda yaklaşık 25 dakika kadar bekletin. Daha sonra saçlarınızı yıkayın. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Kınalı ve Aloe Veralı Saç Maskesi

  • Bir kaşık taze kına
  • 2 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 1 çorba kaşığı sızma zeytinyağı

Yapılışı: Karışımı iyice karıştırdıktan sonra saçınıza ve saç diplerinize uygulayın. Saçınızda yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra su ve şampuanla saçlarınızı iyice yıkayın.

Saç uzatan aloe veralı maskeler içeriğindeki antifungal özelikler nedeniyle hem saçınız daha hızlı uzayacak hem de canlılık ve parlaklık kazanacaktır. Kepeklenme ve dökülme sorunu da bu maskeler ile çözülürken saçlarınız kökten uçlara doğru güçlenecek ve hacim kazanacaktır.

Bu yazı 534 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.