Saç Uzatmada Etkili Hint Yağı Maskesi

Saçlarınızın olduğundan daha hızlı uzamasını istiyorsak bazı tavsiyelere göre bunun en kolay yolu hint yağı kullanımıdır. Saç uzaması yavaş olan bayanların artık kaderine küsmesine gerek yok. Kısa saçlarını hem doğal yoldan hem de pratik bir şekilde uzatmaya yardımcı olabilecek bu yöntemi deneyebilir.

Saçlarımızın hızlı uzamasına yardımcı olan hint yağının tam olarak faydaları ne acaba dersek işte sorunun cevabı.
Saçlarımızın sağlıkla çabuk uzamasına etki eder. Saçlarımız ince telli ise onlarında kalınlaşmalarına yardımcı olur. Kuru tip saçlara sahip kişilerin saçlarını nemlendirmeye yardımcı olduğu söylenmektedir. Güzelim saçlarımıza daha hacimli bir görünüm kazandırır ve doğal bir ışıltıya, parlaklığa kavuşmasında etkin bir rol oynar. Saç derisinin nemlenmesine, köklerin daha güçlü olmasına yardım eder. Koparak oluşan saç dökülmelerinde azalmalar görülür. Saçlarımızın sağlığını, görünümünü geliştirir. Saçlarımızın uzadıkça uçlarında görülen saç kırılmalarına da engel olduğu ifade edilmektedir.

Peki! Bu birçok soruna derman olan hint yağını nasıl kullanacağız?

Çok basit bir şekilde hemen aldığımız hint yağını bir kaba döküp parmak uçlarımız ile kafa derimize güzelce masaj yaparak süreceğiz. Yavaş, nazik dokunuşlar ile derimizin iyice emmesine olanak sağlayacağız. Saç uçları için de aynı şekilde elimize alacağımız yağ ile uç kısımlara sürüp yedireceğiz.

Hint yağı yoğun bir yağdır. Bu yüzden yıkama işleminde biraz uğraşmak gerekecektir ama işe yaradığı takdirde çok az bir çabaya değmez mi hanımlar? Ama tabi ki bazen kısıtlı zamanımız olabiliyor işte o zamanlarda saçlarımıza aşırı bir yağ bulaştırmadan çok az miktarda uygulayabiliriz. Böylece yıkarken daha kısa bir süre gerekmesini sağlarız.

İlginizi Çekebilir

Saç Dökülmesini Engelleme ve Tedavi Yolları

Saçlar, insanların en değer verdiği kısımlardan bir tanesidir. Fakat günümüzde saç dökülmesi birçok insanın ortak derdidir. Saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.