Sadece Meyve ile Zayıflamak Mümkün Mü?

Sadece tek bir besinle zayıflama düşüncesi asla sağlıklı bir düşünce değildir ve bunu denememenizi tavsiye edebiliriz. Unutmayın ki vücudunuzun her besine, her meyveye ve içeceğe ihtiyacı vardır. Vücudunuzun potasyum, kalsiyum, mineral ve vitaminleri temin edebileceği bütün besinleri siz dışarıdan karşılamalısınız. Bu yüzden sadece tek bir besin yiyerek bütün bir gününüzü atlatmanız doğru bir karar olmayacaktır.

Meyve ağırlıklı beslenerek zayıflayabilirsiniz. Bu mümkündür. Fakat gün içerisinde sadece meyve yemeniz sağlığınız için sakıncalar doğuracaktır. Vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin, kalsiyum, mineral ve proteinlerin hepsini karşılayamazsınız. Bu yüzden sadece tek bir besine bağlı kalarak kilo verme düşüncesinden kaçınmalısınız. Kilo vermek için sağlıksız yollara başvurmak yerine sağlığınızı birinci planda tutarak doğru bir şekilde kilo vermeye çalışmalısınız. Sadece meyce ile zayıflamak diğer yediklerinize dikkat etmediğiniz takdirde tabii ki mümkün değildir. Meyve ara öğünleri hafifletmek, tokluk hissini uzun süre yaşamak ve hızlı kilo vermek için daha fazla tüketebilirsiniz.

Sadece meyve ile beslenmek doğru değildir. Fakat ara öğünlerde meyve yiyebilirsiniz. Bu şekilde daha hızlı ve daha sağlıklı bir biçimde kilo verebilirsiniz. Özellikle de elma ve muz tokluk hissini uzun saatler sağlayan meyvelerdendir. Bu meyveleri tercih ederek daha kolay ve acıkmadan kilo verebilirsiniz. Sadece tek bir besine bağlı kalmadan ana öğünlerde sebze ve hafif beyaz et tüketerek ara öğünlerde ise meyve yiyebilirsiniz. Bu şekilde kolaylıkla ve hızlıca kilo verebilirsiniz. Ağır yağlı ve unlu mamullerden kaçınmalı ve sebzeleri genellikle haşlayarak yemeye özen göstermelisiniz. Meyve zayıflamanıza yardımcı olan en büyük unsurlardandır. Sadece meyve yiyerek zayıflanabileceği düşüncesi çok büyük bir yanılgıdır. Fakat meyveyi diyetlerinizde baş unsur olarak kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama kesinlikle insanların kilosunu azaltmaya yönelik bir eylem değildir. Yani karın, basen ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.