Sağlıklı Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler

Kilo vermek aslında zor bir serüven gibi görünse de sanıldığı kadar zor değildir. Fakat genellikle kilo verme konusunda sabırsızızdır ve hemen kilo vermek isteriz. Hızlı kilo vermek için sağlığımızı çoğu zaman tehlikeye atabiliyoruz. Hızlı kilo vermek anlık bir zafer gibi görünse de aslında hızlı verdiğiniz kilolar size fazlasıyla geri dönebilir. Bu yüzden kilo verme konusundaki sabırsızlığınızı bir kenara bırakıp sağlıklı bir şekilde kalıcı ve sağlıklı kilo verme yöntemlerini denemelisiniz.

Sağlıklı kilo vermek için ilk önce yapmanız gereken şey günde en az 2 litre su içmelisiniz. Bunun dışında sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz. Üç beyaz diye tanımladığımız; un, tuz ve şekerden uzak durmalısınız. Kolay ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız normal çay yerine yeşil çay içmeyi tercih edebilirsiniz. Yeşil çayın kalori yakıcı etkisi vardır, normal çaydan daha hafiftir. Bu yüzden sağlıklı kilo vermek isteyen bayanların gün içinde en çok tüketmesi gereken sıvılardandır. Meyve, sebze çayları ve yeşil çay oldukça sağlıklı içecekler olup kilo verme serüveninizde en yakın arkadaşınız olacaktır.

Sağlıklı kilo vermek isteyenlere başka bir önerimiz ise, beyaz ekmek yerine kepekli ekmek ve light ürünler tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Sağlıklı kilo vermek için sabırlı olmalısınız. Yavaş yavaş kilo verdiğiniz zaman yağlarınızın erimesini sağlarsınız fakat hızlı verilen kilolarda genellikle yağlarınız erimez. Yağlarınız vücudunuzdaki varlığını korurken kaslarınızda erimeler olur. Bu ise sağlıklı bir kilo verme olarak asla sayılamaz. Sağlıklı kilo vermeniz sizin için ilerideki yaşlarınızı da sağlıklı ve güzel geçirmenizi sağlayacaktır. Sağlıklı kilo verdiğiniz zaman uzun bir süre kendinize de özenle dikkat ettiğinizde uzun bir süre tekrar verdiğiniz kiloları geri almazsınız.

İlginizi Çekebilir

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama kesinlikle insanların kilosunu azaltmaya yönelik bir eylem değildir. Yani karın, basen ya da …

1 Yorum

  1. Tavsiyeleriniz çok yaralı ve uygulanabilirlik seviyesi yüksek elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.