Sağlıklı Saçlar İçin Doğal Öneriler

Paylaş
 

Daha sağlıklı, uzun ve gür saçlara sahip olmayı hangi bayan istemez ki. Saçlar bayanların güzelliğini daha çok ön plana çıkarmada oldukça önemli bir etkendir. Bu nedenle de daha güzel saçlar için birçok yöntem geliştirilmiştir. Bizde sizlere bu yazımızda daha sağlıklı saçlar için doğal önerilerden bahsedeceğiz.

Saç Bakım Önerileri

  • Saç bakımında en çok dikkat etmeniz gereken konu şampuanınızı saç tipinize uygun seçmektir. Bu şekilde hem kepek oluşumu önlersiniz hem de daha parlak saçlarınız olur.
  • Saçlarınızın doğal yollardan daha kolay uzaması için şampuanınızın içerisine 4-5 damla kadar çam terebentin yağından ekleyin ve düzenli olarak bu şampuanı kullanın. Bu yöntem saçlarınızı besler ve daha kolay uzamasına yardımcı olur.
  • Saçlarınızın daha güçlü ve canlı olması için lavantayı su içerisinde kaynattıktan sonra bu su ile saçlarınızın her bölgesini yıkayabilirsiniz. Saçlarınızdaki değişimi siz de fark edeceksiniz.
  • Saçlarınızı tararken ıslak olmasına özen gösterin. Kuru olarak taranan saç daha çok takılacağı için kırılmalar ve kopmalar meydana gelebilir.
  • Duş alırken ne çok sıcak ne çok soğuk olsun. Ilık suda duş almak saçlarda kopma ve kırılmaları azaltır.
  • Saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra içerisine 2 yemek kaşığı sirke koyduğunuz bir miktar ılık suyu saçlarınıza yedirin. Bir süre bekledikten sonra saçınızı durulayın. Bu uygulama saçlarınızdaki kimyasal artıklardan kurutulmuş olursunuz.
Bu yazı 1035 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.