Şeftalili Yüz Maskesi

Paylaş
 

Şeftali maskesi, yaz aylarında aşırı güneşe maruz kalan pek çok kadın ya da erkeğin başına gelen güneş lekelerinin çözümü için uygulanan maske türlerinden biridir. Yazın her yerde rahatlıkla bulunabilecek doğal malzemeler ile elde edilen bu yüz maskesi, düzenli olarak kullanıldığında 1 ay içerisinde lekelerde gözle görülür derecede azalma olduğu gözlemlenmiştir.

Tek kullanımlık bir şeftali maskesi için gerekli olan malzemeler;
1 adet şeftali
1 adet elma
2 yemek kaşığı toz şeker
1 Türk kahvesi fincanı kadar kırmızı şarap

Maske yapımı için ilk önce şeftali ve elmanın rendelenmesi gerekir. Ardından tüm malzemeler derin bir kapta karıştırılır. Karışım homojen kıvama geldiğinde şeftali maskesi hazır hale gelmiş demektir.

Hazırladığınız bu maskeyi haftada 1 ya da 2 kere yüzünüzün her bölgesine güzelce uygulayın, yaklaşık 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Düzenli olarak uyguladığınızda lekelerinizin yok olduğunu göreceksiniz.

Bu yazı 2659 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.