Sirke Saç Döker Mi?

Salatalara lezzet vermek için kullanılan sirke, mutfak temizliği, cilt bakımı ve saç sağlığında da etkin bir şekilde kullanılır. İçindeki asit nedeniyle “Sirke saç döker mi?” sorusunu akıllara getiren sirke, uygun şekilde ve az miktarda kullanıldığında saç dökmez, aksine daha sağlıklı, daha çabuk uzayan, sağlıklı saçlara kavuşulmasını sağlar.

Sirke, saça doğru şekilde uygulandığında saç dökülmesini engelleme özelliğine sahiptir. Saça sirke uygulaması yapılmasında mutlaka organik sirkelerin kullanılması gerekir. İçlerinde daha az asit miktarı bulundurun bu doğal sirkeler, saçların daha çok beslenmesi ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Saçlar saç tipine uygun şampuan ile yıkanıp durulandıktan sonra 1 ölçek sirke, 3 ölçek su şeklinde hazırlanan sirkeli su ile tekrardan durulanır. Ardından temiz bir havlu ile suyun fazlası alınır ve saçlar doğal kurumaya bırakılır. Bu sayede sirke saça ve saç diplerine iyice etki ederek hasarlı bölgeleri onarmaya başlar. Uygulama sonrası sirke kokusunun geçmesi için saçlar kuruduktan sonra tekrar şampuan ile yıkanıp güzelce durulanabilir.

Sirke, haftada 1 kere uygun görülen ölçülerde saça uygulandığında daha sağlıklı saç ve saç derisine kavuşulmasında etkili olur. Su ile inceltilip kullanıldığı için içeriğindeki asit oranı düşürülen organik sirkeler, düzenli uygulama ile saçlarda kalıcı parlaklığa da neden olur.

İlginizi Çekebilir

Saç Dökülmesini Engelleme ve Tedavi Yolları

Saçlar, insanların en değer verdiği kısımlardan bir tanesidir. Fakat günümüzde saç dökülmesi birçok insanın ortak derdidir. Saç …

1 Yorum

  1. Sirke saç dökmez aksine saçın daha güçlenmesine yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.