Sırt Bölgesindeki Sivilceler Nasıl Geçer?

Sivilceleri vücuttan kurtarmak için; Doğal yöntem ve bitkisel tedavi uygulayarak temizleye biliriz. Konumuzda siz değerli bakımlı cilt okurları için araştırıp hazırladığımız sırt bölgesinde çıkan sivilcelerden kurtulmak için 4 farklı çözüm bulunmaktadır.

Sırt Bölgesi İçin Elma Sirkesi

  • 1 Bardak Su
  • 1 Yemek kaşığı elma sirkesi

Buradaki 2 maddeyle kurtula biliriz. 1 bardak su ile 1 yemek kaşığı elma sirkesini bolca karıştırarak sırt bölgesine masaj yaparmış gibi sürelim. Dikkat etmeniz gereken önemli bir konu ise masaj yaparken sivilcelere fazla baskı uygulamamak kanama olabilir. Bu uygulamadan sonra 15-20 dakika sırt bölgesinde karışım durmalı sonra yıkanmalıdır.Çünkü su ve elma sirkemiz sırt bölgesinde çıkan sivilcelerin yağ tabakasını kurutacaktır.

Sırt Bölgesi için Losyon

  • 2 Bardak su
  • 1 Tutam lavanta

Bu karışımda ise; 2 bardak su içerisine lavantamızı ilave edip kaynatalım. Lavantamızı kaynattıktan sonra ılık hale gelmesini bekleyelim. Böylece lavanta kürü ile elde  sivilcelerden kurtula biliriz. Ilık hale gelince pamuk ile yavaşça masaj yoluyla sırt bölgesinde çıkan sivilcelere sürün. Bu işlemi 1 hafta veya 10 gün boyunca uygulayabilirsiniz.

Sırt Bölgesi için Karışım

  • 2 Bardak su
  • 1 Çorba kaşığı tuz

2 bardak suyumuzun içerisine 1 çorba kaşığı tuzumuzu ilave edip karıştıralım. Tam anlamıyla tuz su ile iyice karıştırıldıktan sonra sırt bölgesindeki sivilcelerimize sürelim. Bu süreç içerisinde sırt bölgemiz açık vaziyette kalmalıdır. Bu karışım sivilceleri daha hızlı bir şekilde kurutmaktadır.

Sırt Bölgesi için Maske

  • 1 Adet portakal
  • 1 Çay kaşığı kabartma tozu

Öncelikle 1 adet portakalımızı soyup kabuğunu elde edelim,kabuğunu iyice rendeledikten sonra 1 çay kaşığı kabartma tozumuzu içine katıp karıştıralım. Elde ettiğimiz bu karışımı sırt bölgesinde çıkan sivilcelere sürelim. Bekleme süremiz 30 dakika olup sırt bölgesi açık kalmalıdır. Sırt bölgesi açık olursa hava alması çok daha iyi olacaktır. Bekleme süremiz bittikten sonra duş alıp rahatlayabiliriz.

Doğal yollar haricinde etkili sivilce kremleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz. Sivilce kremleri yazımıza göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Cilt Lekeleri İçin Maske Önerileri

Cildimiz, doğuştan gelen lekelerin dışında dış etkenlere bağlı olarak da lekelenmektedir. Örneğin, güneşte koruyucu olmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.