Sivilce Maskeleri ve Faydaları

Paylaş
 

Yüz bölgelerinizde oluşan sivilcelerin veya bunun önlemini almak için sizlere en iyi sivilce maskeleri tariflerini hazırladık. Pahalı kozmetik ürünlerini kullanarak fazla masraf yapmanıza pek gerek yok. Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz sivilce maskelerini kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

 • Jojoba yağı.
 • 4 Adet aspirin.

 

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz  jojoba yağını ufak bir kase içerisinde 1 çay kaşığı kadar su ile karıştırın. Bir yandan da 4 adet aspirini ılık su ile hafif ıslatıp iyice ezin. Ezmiş olduğunuz aspirinleri diğer kase içerisinde su ile karıştırılan jojoba yağına ilave ederek iyice karıştıraya devam edin. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüz bölgenizin tamamına sürerek 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayarak kurulayın.

Karbonatlı Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

 • 1 Çay kaşığı kadar limon suyu.
 • 3 Çay kaşığı kadar su.
 • 1 Çay kaşığı kadar karbonat.

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz tüm malzemeleri ufak bir kase içerisinde iyice karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize yayarak iyice yedirin. 10-15 dakika sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Uygulanan maske karbonat içerdiğinden batma ve kaşıntı hissi yaratabilir, aldırmayın çünkü bu iyi bir sonuç belirtisi. Cildinizdeki sivilcelerin kuruduğunu belirten etkenlerdir.

Sivilceler için Bal Maskesi

 • 1 Tatlı kaşığı kadar bal.
 • 1 Adet E vitamini kapsülü.
 • 1 Çay kaşığı kadar limon suyu.

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz tüm malzemeleri ufak bir kase içerisinde krem kıvamını alıncaya dek iyice karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize ovalayarak iyice yedirin. Cildinize sürdükten sonra yarım saat kadar bekletin ve daha sonra ılık su ile yıkayın. Uyguladığınız ballı sivilce maskesi mevcut olan sivilcelerinizi yok etmeye başlayacağı gibi cildinizdeki hücreleride yenileyerek güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Yüzdeki Sivilceler için Yumurta Kürü Nasıl Yapılır?

 • 1 Adet E vitamini kapsülü.
 • 1 Adet yumurta akı.

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz E vitaminini ve yumurta akını homojen hale getirerek iyice karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı fazla bekletmeden cildinize yedirerek iyice sürün. Yumurta akının içerisindeki maddeden dolayı cildinizde gerilmeler olacaktır, mimik yapmakta zorlanacaksınız. Fakat bunun çok iyi bir yanı var. Karışımdaki E vitamini cildinizi beslerken yumurta akıda cildinizdeki sivilcelerin kurumasını sağlayacaktır.

Sarımsak ile Bitkisel Sivilce Tedavisi

 • Sarımsak

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Sarımsağın içerisinde barındırdığı antioksidan sayesinde sivilcelerden kurtulabilirsiniz. İri bir sarımsağı soyun ve iyice yıkayın. Daha sonra ortadan ikiye bölerek yüzünüzdeki sivilceli bölgelerin üzerinde gezdirin.

Sivilce maskelerini uygulayıp cildinizde sivilce lekeleri kaldıysa sivilce lekelerine çözüm adlı konumuza göz atmanızda fayda var.

Bu yazı 976 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir adet yorum var.

 1. Cilt Uzmanı dedi ki:

  Tarifler içinden en etkili sivilce maskesi bal maskesidir. Özellikle doğal bal bulabilirseniz daha etkili oluyor.

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.