Sivilce Nasıl Geçer?

Paylaş
 

Ciltte herkes için ortak bir sorun olan sivilceler, gerek dış ortamın etkisi gerekse cildin yapısından kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Büyüklüğü ve iltihaplı olması da cildin ne kadar bakım olduğu ile ilgilidir.

Sivilceler, başta kişi için rahatsız edici bir görüntü oluşturduğu için, bir an önce sivilcelerin giderilmesi isteğiyle müdahale edilmektedir. Böyle bir durumda, daha fazla bir sorun haline gelebilmektedir.

Cildin çok yağlı ya da kuru bir yapıya sahip olması, ihtiyacı olan pH seviyesinde olmamasından dolayı sivilcelerin iyileşme süreci de uzamaktadır. Peki hem cildi beslenirken hem de sivilce nasıl geçer ?

Sivilcenin geçmesiiçin cildin nem, vitamin ve pHyönünden desteklenmesi, ölü deri ve iltihap tehditlerinden arındırılması gerekir. Sivilce için bu özellikleri ile destek sağlayan sivilceleri geçiren maske ve sivilce kremleri mevcuttur. Bu özelliklere sahip sivilcelerle savaşan karışımlar oluşturulmuştur.

Sivilceleri Geçiren Maskeler

zerdacal maskesi

Zerdeçal, Yoğurt ve Bal Maskesi

 • 1 tatlı kaşığı zerdeçal
 • 3 çay kaşığı tam yağlı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı bal

Elde edilen maske, ağız, gözler ve kaşlar hariç bütün yüze uygulanır. Karışım macun kıvamına gelince uygulanmalıdır. 10-15 dakika sonra yüz yıkanarak temizlenir.

Tarçın, Bal ve AloeVera Maskesi

Sivilceleri geçiren maskeler listesinde oldukça iddialı bir karışımdır. Cildin nem oranını yükseltirken, cildi besleyerek sivilcelerin hakimiyetine son verir.

 • 1 tatlı kaşığı tarçın
 • 3 çay kaşığı bal
 • 2 tatlı kaşığı aloevera suyu

Maske yüze macun kıvamına gelince uygulanır. 10 dakika bekleme süresi vardır. Sivilce ve sivilcelerden kaynaklanan siyah noktalar için etkili bir maskedir. Hassas ciltlerde yanma hissi verebilir. Yanma hissedilirse hemen yüz yıkanmalıdır.

Sivilce Kremleri

sivilce kremleri
Sivilce kremleri ürünlerinde, yine doğal ve cilt dostu bitkilerin özünün, içeriğinde bulunduğu kremler bulunur. Kremler nem ve pH dengesini sağlarken, bir yandan da vitamin ve mineral içerikleri sayesinde sivilceden arınıp pürüzsüz bir cilde kavuşmayı garanti etmektedir. Sivilce kremleri, iltihapları azaltan etkiye sahip  kil, zerdeçal kökü, çay ağacı, aloevera, uçucu yağlar ve vitamin ilave edilerek üretilmektedir. Cildin gözenekleri açılırken, yağlı yapı da nemli form sayesinde yok olmaktadır. Böylece tam anlamıyla cilt temizliği sağlanmaktadır.

Bu yazı 941 kere okundu.
 • Site Yorum

3 adet yorum var.

 1. Berna Ak dedi ki:

  Zerdecal maskesi sivilce geçirmede çok etkili bu maske sayesinde sivilce derdinden kurtuldum.

 2. Ayten toprak dedi ki:

  Bende çok var sivilce çok şey denedim geçmedi bide zerdecal deneyim bakalım

 3. savaş dedi ki:

  verdiğiniz bilgi için teşekürler

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.